logo

BULUNDUĞU YERDEN İSTİKAL MARŞI’NA KATILMAYA DAVET!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da Türkiye’deki tüm okullarda düzenlenecek bayrak törenine, vatandaşların da ev ve balkonlarından katılmasını istedi. Bakan Selçuk, “Yarın okullarımızda saat 10.00’da bayrak törenimiz var. Bize pencerelerinizden, evlerinizden katılır mısınız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Çocuklarımız İstiklal Marşı’mızı aylardır okullarda değil, EBA TV de okuyorlar. Oysa biz her pazartesi ve cuma “tek nefes” olurduk. Lütfen, yine devam edelim, yarın okullarımızda saat 10.00’da bayrak törenimiz var. Bize pencerelerinizden, evlerinizden katılır mısınız” ifadelerini kullandı.

OKULLARDA YÖNETİCİLER VE GÖREVLİLER KATILACAK

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘de, 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da il ve ilçelerdeki tüm okullarda bayrak töreni düzenleneceğini, öğrenci ve velilerin de bulunduğu yerden İstiklal Marşı’na eşlik etmesinin hedeflendiği belirtti.

Okullarımızdaki İstiklal Marşı törenlerinin sadece okul yöneticileri ve hâlihazırda görevli personelin katılımlarıyla gerçekleştirileceğinin vurgulandığı bilgilendirmede, il ve ilçe yöneticilerinin ise bulundukları bölgedeki bir okuldaki törene katılabileceği ifade edildi.

Öte yandan; öğrenciler ve aileler, öğretmenlerinin davetiyle saat 10.00’da TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağlayabilecekler. Okulların yakınında ikamet eden aileler ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından eşlik edebilecekler.

Share
261 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ