logo

ÇAKIR, EREĞLİ’NİN TALEPLERİNİ ANKARA’YA TAŞIDI

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ereğli ve beldelerinin ihtiyaç ve talepleri noktasında Ankara’da gerçekleştirilen ziyaretlerin verimli geçtiğini; bu konudaki girişimlerinin devam edeceğini bildirdi.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Ankara ziyaretleri çerçevesinde, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’yı ziyaret ettiklerini belirtti.

GÜLÜÇ’E PİKNİK VE MESİRE ALANI ONAYLANDI

Açıklamasında Gülüç Beldesi’nin piknik ve mesire alanı talebi ile ilgili başvurunun Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından imzalanarak onaylandığını ifade eden Çakır, “Piknik ve Mesire alanımızın Gülüç ve Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyoruz. Bu çerçevede verdikleri desteklerden ötürü sayın Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı’ya, çalışmalarımıza katkı veren Zonguldak Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu ve diğer milletvekillerimize, girişimleriyle piknik alanını halkımıza kazandıran Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş’a teşekkürlerimizi sunuyorum.”dedi.

MİLLETVEKİLLERİYLE İSTİŞAREDE BULUNDUK”

Çakır, Ankara programı çerçevesinde, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar ile de bir araya gelerek, Karadeniz Ereğli’deki yatırımlar ve taleplere ilişkin görüş alışverişlerinde bulunduklarını kaydetti.

Çakır, milletvekilleri ile ilçeleri ve beldelerin talepleri konusunda istişareler gerçekleştirdiklerini söyleyen Çakır, “Kendilerine Karadeniz Ereğli’de kurulacak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yatırımının programa alınması dolayısıyla, desteklerinden ötürü teşekkür ettik. Ziyarette, ilçemizde emeklilerimizin talepleri arasında yer alan TOKİ konutları konusunda bundan sonra izlenecek yola ilişkin istişarelerde bulunduk. Ormanlı Beldemizin Devlet Su İşleri nezdinde talepleri konusunda kendilerini bilgilendirerek destek istedik. Görüşmemizde, Karadeniz Ereğli’ye yapılacak olan yeni Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapımı konusunu da istişare ettik.”görüşlerine yer verdi.

KAMPÜS PROJESİNE DESTEK

AK Parti Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın Karadeniz Ereğli’de yapılacak olan BEÜ Ereğli Kampüsü konusunda görüş birliği içinde olduğunu dile getiren Çakır, “Kendileri Karadeniz Ereğli’nin haklı taleplerine sonuna kadar destek vereceklerini ifade etmişlerdir. Destekleri için kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Çakır açıklamalarının sonunda; “İlçemizin talepleri noktasında Ankara’da gerçekleştirdiğimiz ziyaretler, gayet verimli geçti. Ziyaretlerimizin ilçemiz açısından hayırlı sonuçlara vesile olacağına inanıyorum. Karadeniz Ereğli’nin ihtiyaç ve talepleri noktasında girişimlerimiz bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

Share
271 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ