logo

ÇAKIR’DAN; DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Ak Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile yaptığı basın açıklamasında, hain emellerin başarılı olamayacağının ispat edildiğini vurguladı ve “Bugün, Milletimizin, bağımsızlık, demokrasiye, halk iradesine ve milli birlik ve beraberliğine, ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmezliğine ilelebet sahip çıkacağına inancımızı yeniden güçlü bir şekilde dile getirmeyi görev kabul ediyoruz.” dedi.

Çakır mesajında şunları kaydetti:

Dahili ve harici hainlerin 15 Temmuz 2016 tarihinde, ülkenin meşru hükümetini yıkmaya yönelik girişiminin, Türk halkı, vatansever silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet genel müdürlüğü teşkilatımızın birlik, beraberlik ve kararlılığıyla bertaraf edilişinin 4. Yıldönümüne erişmenin ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

15 Temmuz 2016 günü, ordu ve devlet içinde yuvalanmış vatan hainlerinin, halkın iradesiyle göreve gelmiş hükümeti devirme amaçlı darbe girişiminde, içinde 50 kadar milletvekili varken TBMM’nin bombalanması, halkın üzerine ateş açılması sonucu 251 asker, polis ve vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve 1491 vatandaşımızın yaralanması, hainlerin emellerine erişmesi durumunda halk iradesini hiçe sayan ceberrut bir yönetim hedefinde olduklarını ortaya koymuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıda darbecilere hiçbir şekilde imkan tanınmayacağını ifade ederek halkı darbe girişimine karşı koymak için meydanlara ve havalimanlarına çağırmasının ardından meydanlar iradesine sahip çıkma amacını taşıyan halk tarafından doldurulmuş, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin operasyonlarıyla darbeciler teslim alınmıştır.
Aradan geçen dört yıl boyunca, milli birlik ve beraberliğimize kast eden, halk iradesini ayaklar altına almayı amaçlayan hainlerin devletin ve kurumlarının içinden temizlenmesi için büyük bir seferberlik başlatılmış, hain girişimin 4. Yıldönümünü yaşadığımız bugün itibarıyla, hain emellerin ülkemiz üzerinde başarılı olamayacağı ispatlanmıştır.

Hızla gelişen ülkemizin son olarak 1980 askeri darbesi ve ardından 1997’deki post modern darbe ile yaşadığı darbe zincirinin son halkasının, 15 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanımız Erdoğan liderliğindeki vatanseverler tarafından etkin bir şekilde bertaraf edilişi, aynı zamanda demokrasimize ve milli birliğimize tasallut eden güçlere halkımız tarafından asla müsaade edilmeyeceğinin göstergesi olmuş, büyük acılar ve coşkuların yaşandığı bu gün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Bugün, Milletimizin, bağımsızlık, demokrasiye, halk iradesine ve milli birlik ve beraberliğine, ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmezliğine ilelebet sahip çıkacağına inancımızı yeniden güçlü bir şekilde dile getirmeyi görev kabul ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, 15 Temmuz’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı’nda, sınır ötesi harekatlarda, iç güvenlik operasyonlarında şehit düşenlere Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize ve millet iradesine sahip çıkmak için meydanları dolduran tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Etiketler: »
Share
279 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ