logo

ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANACAK, ŞEHİTLER ANILACAK

.

  • 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ nedeni ile Kdz. Ereğli’de bir dizi program düzenlenecek.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, ’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ mesajı yayınladı. Yapıcı mesajında “milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını bugün de canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir” dedi.

Mili ve manevi değerlere vurgu yapan Yapıcı mesajında şunları kaydetti:

Tarih boyunca birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelen, tarihe yön veren parlak zaferlere imza atan milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını bugün de canı ve kanı pahasına korumasını bilmiş, geçmişinden aldığı güçle, 109 yıl önce bugün, dünya tarihinden silinmeyecek bir büyük destan yazmıştır.

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Hiç şüphesiz, Anadolu’yu yurt edindiğimiz günden bu günlere kadar, tarihimizin her döneminde Milletimiz, Vatanımız ve Bayrağımız için canını feda etmekten kaçınmayan Aziz Şehitlerimiz bu günlerimizin asıl sahipleridir.

Bu duygularla 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109.Yıl Dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi ve hayatta olan kahraman gazilerimizi saygıyla ve şükranla anıyorum.”

ÇELENK SUNULACAK, PROGRAM İCRA EDİLECEK

Öte yandan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ nedeni ile ilçede birbirini takip eden 2 ayrı program düzenlenecek.

Kaymakamlık İlçe Anma Komitesi tarafından hazırlanan İlk program 18 Mart Pazartesi günü Atatürk Anıtı önünde saat 10.30 da başlayacak, aynı gün ikinci program ise Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde saat 11.00 de başlayacak.

Programın tamamı şöyle:

.

Paylaşın:
162 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ