logo

ÇELİK, “İLETİŞİM FAKÜLTESİNDE YÜZDE 100 DOLULUĞA ULAŞTIK”

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Çelik Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Çelik; “Şuanda bu bölümde 52 öğrencimiz var. Tercih edilen bir bölüm olduğunu ve ileride tercih edilecek bir fakülte olacağını doluluk oranlarımız şimdiden gösteriyor. Şu anda yüzde 100 doluluğa ulaştık” dedi.

BEÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Çelik Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

ÇELİK, “GENÇ VE DİNAMİK BİR FAKÜLTEYİZ”

Çelik, bu eğitim öğretim döneminde halkla ilişkiler bölümüne de öğrenci alımına başlanıldığını hatırlatarak, “Şuanda bu bölümde 52 tane öğrencimiz var. Tercih edilen bir bölüm olduğunu ve ileride tercih edilecek bir fakülte olacağını doluluk oranlarımız şimdiden gösteriyor. Şu anda %100 doluluğa ulaştık. Halkla ilişkiler bölümünde. Tabii aktif olmayan kapatılan bölümlerimiz vardı. Biz arkadaşlarımıza göreve geldiğimizde rektör hocamız da sağ olsun iki bölümümüzün açılması için bir teklifte bulunduk. Şu anda Aralık ayı içerisinde radyo televizyon ve sinema bölümü için teklifimiz uygun bulundu. O bölümümüz şu anda açıldı. Ocak ayı içerisinde de bizim gazetecilik ve medya olarak bir teklifte bulunduk. Öneride bulunduk ve yeni medya ve gazetecilik bölümümüz açıldı. İnternet yani yeni iletişim teknolojileri dijital teknoloji yani buraya da bütünleştirmeye gayret ediyoruz. Daha kapsamlı bir bölüm olarak faaliyette bulunacağız. İleriki yıllarda da tabii planlamasının yaptıktan sonra da buraya da öğrenci almayı düşünüyoruz. Genç bir fakülteyiz dinamik bir fakülteyiz” dedi.

AKBIYIK, “İLETİŞİM FAKÜLTESİ İLİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. BEÜ’de İletişim Fakültesi açılmasının çok önemli olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu ifade eden Akbıyık, “Bugün İletişim Fakülte Dekanımızı konuk ettik. Bülent Ecevit Üniversitesi İletişim Fakültesi bizim için çok ilimiz için çok önemli. Biz iletişim fakültesinin açılacağını öğrendikten sonra çok mutlu olduk. Sonuçta bu mesleğin içerisindeyiz. Radyo televizyonculuk var ama şimdi de iletişim fakültesi ile beraber bu eksiklik de tamamlanmış oluyor. Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ve Zonguldak’ta meslektaşlar olarak iletişim fakültesi bizden istek ve talepleri olursa her zaman hazırız. Bizler her zaman sizin yanınızdayız”diye konuştu.

Share
562 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ