logo

CENAZELERE KATILIM VE SEMT PAZARI UYARISI!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamlığı, Covid 19 salgını ile mücadele kapsamında tam kapanma döneminde ilçedeki cenaze namazlarına katılım sayısı ve semt pazarı kurulması ile ilgili uyarılarda bulundu.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada; kimi cenaze namazlarına fazla katılım sağlandığının gözlendiği belirtilerek, cenaze namazalarına1. derece yakınlar dahil en fazla 30 kişinin katılımına izin verileceği uyarasında bulunuldu.

SEMT PAZARLARINA ARAÇLA GİDİLEMEYECEK

Açıklamada ayrıca; 08 ve 15 Mayıs 2021 Cumartesi günleri ilçede Kepez, Kadıtarlası, Cumartesi Pazarı Mevkii ve Merkez pazaryerlerinde 10.00 – 17.00 saatleri arasında semt pazarı kurulacağı ve vatandaşların araç kullanmadan yürüme mesafesindeki pazarlarda yaş sebze/meyve ve  fide alışverişlerini yapabilecekleri belirtildi.

Etiketler: »
Share
265 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

CENAZELERE KATILIM VE SEMT PAZARI UYARISI!” için 1 yorum

  1. GÜLER ÖNDER : diyor ki:

    KEPEZ VE KADITARLASINDA KURULACAK SEMT PAZARLARI DAHA GENİŞ ALANA YAYILMALI. HER İKİ SEMT PAZARI ÇOK DAR VE İNSANLAR NORMAL ZAMANDA BİLE OMUZ OMUZA PAZARYERİNDE DOLAŞIYORLAR. BÖYLE BİR DURUMDA BU PAZARLARIN NE KADAR KALABALIK OLACAĞINI DÜŞÜNEMİYORUM BİLE.