logo

CHP’Lİ ERTUĞRUL, YÜKSEK ENFLASYONDAN ŞİKAYEÇİ OLDU

  • CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada “Milletimiz taşı sıksa suyunu çıkarır ama inanın, artık değil taşı, kemerini bile sıkacak gücü, hâli kalmadı. Mutlaka ve mutlaka bu tabloyu düzeltmelisiniz, sizin sorumluluğunuzda, bizler de bunu sürekli gündeme getirmeye devam edeceğiz” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada hükümetin mali politikalarını ve sosyal yardımlarını eleştirdi, enflasyonun yüksekliğinden ve yapılan kömür yardımlarından taş çıkasından şikayetçi oldu.

Ertuğrul, konuşmasında şunları söyledi:

 Ülkenin çok sınırlı kaynakları, kur korumalı mevduat, dövize endeksli kamu-özel iş birliği projeleri ve benzeri uygulamalarla bir avuç mutlu azınlığa aktarılmaktadır. Kendi yönettiğiniz TÜİK bile kurum içi sunumlarında, hissedilen enflasyonu yüzde 126,4 olarak kabul ediyor. Yani resmî enflasyonun neredeyse 2 katı. Bu gerçek ortadayken vatandaşın gelir seviyesi ile tüketim alışkanlıklarının farklı olmasından kaynaklı olarak algılanan enflasyonun farklı olduğunu iddia edemezsiniz. Hangi tüketim alışkanlığı? Temel yaşam giderleri artık lüks mü oldu? Yoksulluğu yoksullukta eşitlemekten başka yaptığınız hiçbir şey yok. Bunu bir örnekle ifade edeyim: Benim kendi seçim bölgemde, Zonguldak’ta, geçtiğimiz kasım ayında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara bu gördüğünüz çuvallarla ücretsiz kömür dağıtımı yapıldı. Vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler üzerine biz gittik bu kömür torbalarını inceledik. Torbalarda taş, toprak, toz, ne ararsanız var ancak kömür yok. Biz bunu yaparken siz bir yerlerde, bir yandan “Şu kadar insana şu kadar yardım yaptık.” diye sayılarla övünüyorsunuz. Vatandaşı giderek yoksullaştırıp yardıma muhtaç hâle getiriyorsunuz. Kemerlerinizi biraz daha sıkın.” diyerek yaptığınız bu tür yardımlarla resmen dalga geçiyorsunuz. Biz bunu gündeme getirdik; göreniniz oldu, görmeyeniniz oldu fakat maalesef hiçbir şey değişmedi. Sosyal medyayı inceleyin, seçim bölgelerinizde dolaşın. Bakın, bugün hâlâ vatandaşın kapısına “kömür” diye getirilen şeyler, işte şu elimde tuttuğum, bizzat benim çuvallardan çıkardığım taşlar maalesef, vatandaşlara bunları dağıtıyorsunuz. Vatandaş ekmek bulamasın taş yesin, çorba bulamasın taş kaynatsın, kömür olmayınca da taşla ısınsın. Milletimiz taşı sıksa suyunu çıkarır ama inanın, artık değil taşı, kemerini bile sıkacak gücü, hâli kalmadı. Mutlaka ve mutlaka bu tabloyu düzeltmelisiniz, sizin sorumluluğunuzda, bizler de bunu sürekli gündeme getirmeye devam edeceğiz.

Paylaşın:
175 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ