logo

ÇORUMLUOĞLU’NDAN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ MESAJI

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Çorumluoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“8 Mart 1977’de Birleşmiş Milletler tarafından kadınlara ekonomik ve sosyal alanda eşit hakların tanınması ve onaylanmasından bu yana, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tüm dünyada, kadınların eşitlik, refah ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri dayanışma günü olarak kutlanmaktadır. İnsan haklarının temeline de dayanan; kadınlarımızın sosyal, siyasal, ekonomik haklarının daha çok geliştirilmesi kadınların bu alanlardaki çalışmalarda teşvik edilmesi, bu anlamlı günde daha çok önem arz etmektedir.

Bununla birlikte, kadın hak ve özgürlüklerinin işlevsellik kazanması, sadece kadınlarımızın mücadelesi ile değil, aynı zamanda Sivil Toplum Örgütleri, basın-yayın organları, ilgili kuruluşlar ve tüm bireylerin katkılarıyla mümkündür. Bizlerde, kadınlarımızın anne olarak, eş olarak, mesleğini icra eden üreten bireyler olarak toplumumuzda her zaman hak ettiği yerde olması için, hep birlikte elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. 

Bu vesile ile toplum yapımızın temel taşı olan, sınırsız sevgi ve şefkat duygusuna sahip, varlıklarıyla onurlandığımız bütün kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ