logo

ÇORUMLUOĞLU’NDAN MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ‘12 Mart İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ‘12 Mart İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çorumluoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:            

“İşgal altında geçen yıllarda, halkımızın ve ordumuzun moral gücünü arttıracağı düşüncesiyle, 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ölümsüzleşen İstiklal Marşımız, Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı ölümsüz bir eserdir.

Bağımsızlığımızın sembolü olan bu eşsiz eserin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

İstiklal Marşımız; büyük fedakârlıklarla kazanılan istiklal mücadelemizi,  Türk Milletinin vatan sevgisini, bağımsızlık-özgürlük tutkusunu, milli mücadele ruhunu ve kimliğini yansıtan, yüreği Vatan ve İstiklal sevgisiyle dolu dizeleriyle, Milletin ruhuna işleyen, işgal acısını tercüme etmesi ile hafızalara kazınmıştır.

Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ