logo

ÇORUMLUOĞLU’NDAN MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Çorumluoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Ekim 2015 tarih ve 29507 Sayılı kabul ve ilan edilen Başbakanlık Genelgesinde “Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü” olarak belirlenmesi uygun görülmüştür.

“DEVLETLE VATANDAŞ ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜR”

Muhtarlık müessesesi, geçmişten günümüze kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından birini oluşturmuştur. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden Muhtarlar, seçilerek temsil etmiş oldukları köy ve mahallelerinin ihtiyaç ve taleplerinin karşılanması adına, devletle vatandaş arasında köprü vazifesi görmekte, aynı zamanda iletişimin güçlenmesine önemli bir katkı sağlamaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen Muhtarlıklar, işlem kalitesinin yükseltilmesi ve vatandaşın devletle olan iletişiminin güçlendirilmesi, hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik, modern bir anlayışla çalışmalarına devam etmektedir.

İlçemizdeki muhtarlarımız, temsil ettikleri köy ve mahalleyi, aynı zamanda orada yaşayan vatandaşları iyi tanıyan, buna bağlı olarak ihtiyaç ve talepleri doğrudan gözlemleyen, yaşanabilecek sorun ve aksaklıkların giderilmesi hususunda görevlerini yerine getirme gayretindedir. Bu güzel gün vesilesiyle, görevi başında bulunan kıymetli muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü en içten dileklerimle kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum.”

Share
1361 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ