logo

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE EREĞLİ’Yİ BİZZAT GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bizzat görüştüğünü, görüşmede Zonguldak ve Kdz.Ereğli’nin sorunlarının da gündeme geldiğini açıkladı.

Ulaştırma Bakanı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ile de görüşen Başdanışman Oruç, sosyal paylaşım adresinden şunları paylaştı:
“Bugün ne kadar bereketli, ne kadar güzel bir gündü. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, sayın Ulaştırma Bakanımız ve Milli Eğitim Bakan Yardımcımız ile görüşme imkanım oldu. Her makamla ele aldığımız diğer konuların yanı sıra ortak bir gündem de vardı. Doğup büyüdüğüm memleketimin sorunları, ihtiyaçlarını bulduğum her fırsatta devletimizin liderine ve ilgili makamlara taşımaktan, çözüme bir nebze de olsa katkı sunmaktan gurur duyuyorum.”

EREĞLİ OSB’YE YATIRIM PLANLANIYOR

Öte yandan ; Kısa süre önce Başdanışman Oruç’un yönlendirmesi ile, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin çalışmaları doğrultusunda Alman ve İzmir firmalarının yanı sıra Ereğli’den de bir firmanın destekleri ile Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’ne yeni bir fabrika kurulacağı ve 300 kişilik istihdam sağlanacağı belirtilmişti.. Güneş enerjisi sektöründe dünyanın sayılı markaları arasında yer alan firma ile birlikte gerçekleştirilecek yatırımın bölge için önemli olduğu değerlendiriliyor.

Paylaşın:
674 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ