logo

DAVUTOĞLU, EREĞLİ’DE TEMASLARDA BULUNDU

Gelecek Partisi Genel Başkanı, Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu TSO Başkanı Arslan Keleş ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamlarında ziyaret etti. Belediyedeki konuşmasında Ereğli’deki misafirperverliğe teşekkür eden Davutoğlu, “Gazi Alemdar’a İstiklal Madalyası vermek inşallah bize nasip olacak” dedi. Davutoğlu ayrıca, “Kdz. Ereğli’yi çok iyi temsil edecek siyasetçiler Ereğli’den çıkacaktır” diye konuştu. Başkan Posbıyık da ülkenin kurtuluşu için muhalefet liderlerine büyük görev düştüğünü belirtti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı, Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, Kdz. Ereğli temasları kapsamında beraberinde eşi Sare Davutoğlu, Genel Başkan Yardımcıları ve partililer ile birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Basın Bürosundan verilen bilgiye göre ; Başkan Halil Posbıyık, Davutoğlu ve ekibini belediye girişinde karşıladı, çiçek takdim etti. Başkan Posbıyık konuk Genel Başkan’a “Özellikle belediyemize kadar geldiniz, son derece mutluluk duyduk. Sizleri Ereğli’de ağırlamaktan mutlu olduk, şeref duyduk” dedi.

DAVUTOĞLU: KDZ. EREĞLİ TAM YAŞANILACAK YER”

Kdz. Ereğli’de gördüğü misafirperverlik için teşekkür eden GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

“Ereğli’de gördüğümüz misafirperverlikten çok memnunuz, size de çok teşekkür ediyorum. Ereğli Türkiye’nin en eğitimli, kültürel bakımdan en derinlikli yerlerinden biridir. Sizin de siyasetteki tecrübelerinizi çok iyi biliyorum. Türkiye’deki siyasetçilerden en duayen, en tecrübeli başkanlardan birisi olarak misafirperverliğinize teşekkür ediyorum. Ereğli tarihi itibarıyla ve coğrafyasıyla da çok özel bir yer. Karadeniz’den hinterlandı en geniş alana yayılabilecek, Türkiye’nin sanayi potansiyeli yüksek, tarım imkanları geniş, liman kapasitesi olan bir yer. Ben hep düşünmüşümdür, Batı Karadeniz’e özel bir Kalkınma Stratejisi gerekiyor. Türkiye’nin geneline göre daha az kalkınmadan pay aldı. İnşallah Ereğli’nin bu kapasitesiyle önümüzdeki dönemde çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Tarihi zengin, doğası güzel, insanı sıcak, tam yaşanılacak yer. Genel Başkan yardımcılarımızla birlikte ziyaretinize geldik.

EREĞLİ’Yİ EN İYİ TEMSİL EDECEK SİYASETÇİLER EREĞLİ’DEN ÇIKACAKTIR

Seçimlerde en önemli konu ehliyet ve liyakat. Ereğli’de Taşkentli, Konyalı çok akrabalarım var. O zamandan da biliyorum. Türkiye’nin en kültürlü, en eğitimli şehirlerimizden biridir. Her şeyin en iyisini hak ediyor. Ereğli’yi çok iyi temsil edecek siyasetçilerin de Ereğli’den çıkacağına inanıyorum.

ALEMDAR’A İSTİKLAL MADALYASINI BİZ VERECEĞİZ

Şanlıurfa’nın İstiklal Madalyası’nı ben götürmüştüm Başbakan olarak. İnşallah Ereğli’ye söz veriyorum, Alemdar’ın İstiklal Madalyası’nı vermek de bize nasip olacak.”

POSBIYIK: “MUHALEFET LİDERLERİNE ÜLKEYİ KURTARMAK İÇİN BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentin tersaneler sorunu, OSB ve ekonomik koşulları hakkında Davutoğlu’na bilgi sundu. “Muhalif belediye olduğumuz için çok sıkıntılar çekiyoruz” diyen Posbıyık, ülkenin kurtuluşu için muhalefet liderlerine büyük görevler düştüğünü anlattı.

Posbıyık şunları söyledi:

“İnşallah muhalefet partileri bir araya gelir de, askeri müştereklerde birleşirlerse, partilerinden evvel ülkeyi düşünürlerse, bu milleti, vatandaşı, ezilen insanları kurtarırlarsa, parti menfaatlerini bir tarafa bırakıp sadece ve sadece ülkemi düşünüyorum diyerek hareket ederlerse onlara müteşekkir kalacağız. Ülkemizde işsizlik ve ekonomik yönden büyük sıkıntılar var. Belli bir kesim büyük bir keyif içerisinde ama büyük bir kesim de sıkıntı içerisinde. Onun için muhalefet liderlerine büyük görev düşüyor. Televizyonda buluşmaları izledikçe güvenmeye ve inanmaya başladım. Allah’ın izniyle sizlere ve tüm siyasi parti liderlerine güveniyoruz.”

Başkan Posbıyık, Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’yla da sohbet etti. “Ereğli’ye gelerek büyük bir vebalden kurtuldunuz” diyen Posbıyık şunları ifade etti:

“Denizin mavisi, ormanın yeşili, güneşin sarısının orijinal renkleri dünyada sadece Kdz. Ereğli’de vardır. Kdz. Ereğli’yi görmeden ölmek öbür dünyaya eksik gitmektir. Siz bu eksikliği tamamladınız, dostlarınıza söyleyin onlar da bu eksikliklerini tamamlasınlar.”

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI, KİTAP HEDİYE ETTİ

Ziyarette GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Başkan Posbıyık’a yazdığı iki kitabı hediye etti,  belediye şeref defterini de imzalayarak şunları yazdı:

“Mavi denizi, yeşil doğası, sarı ve parlak güneşi ile ülkemize büyük katkı sağlayan sanayisi ama en önemlisi nitelikli, donanımlı ve güler yüzlü insanlarıyla en nadide şehirlerimizden olan güzel Ereğli’mizi ziyaret etmekten büyük bir onur ve mutluluk duydum. Bu ziyaretimizde bizi büyük bir misafirperverlikle ağırlayan ülke siyasetimizin duayen ismi Belediye Başkanı Sayın Halil Posbıyık’a ve değerli ekibine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Başkan Posbıyık da ziyaretin anısına Davutoğlu’na Herkül heykeli, Gazi Alemdar Gemisi tablosu, Sare Davutoğlu’na da elpek bezi ile kente özgü hediye takdiminde bulundu.

TOS ZİYARETİNDE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, belediye öncesinde Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş ve yönetimini de ziyaret etti. TSO Başkanı Arslan Keleş; Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutluğlu’nu hizmet binası girişinde karşıladı. Başkanlık makamında basına kapalı gerçekleşen görüşmede Keleş, verilen hizmetler ve ilçenin ekonomik durumu hakkında bilgilendirmede bulundu. TSO yöneticileri ile gündemdeki konular hakkında görüş alışverişinde de bulunulan ziyaret sonrasında Keleş, Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu’na yöreye ait bazı hediyeler sundu.
Ahmet Davutoğlu da Keleş’e kendi kaleme aldığı ‘Medeniyetler ve Şehirler’ adlı kitabını imzalayarak hediye etti.

Etiketler: » » »
Share
263 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ