logo

DEMİRTAŞ, 14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu CHP Sözcüsü Ünal Demirtaş, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu CHP Sözcüsü Ünal Demirtaş, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“SAĞLIKTAN ÖNEMLİ BİR ŞEY YOK”

Mesajında Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği corona virüsüne de vurgu yapan CHP’li Demirtaş, “Sağlığın ve sağlık alanında verilen hizmetlerin önemi dünyada salgın hale gelen corona virüsü ile bir kez daha ortaya çıkmıştır. Sağlıktan daha önemli hiçbir şeyin olmadığı mutlaktır. Bu hizmeti; gecelerini gündüzlerine katarak, olağanüstü bir  çaba ile yerine getiren  sağlık çalışanları ise toplumların isimsiz kahramanlarıdır” dedi.

Demirtaş, mesajında ayrıca şunları ifade etti:

“ÇAĞDAŞLIK SEVİYESİ SAĞLIK HİZMETLERİ İLE DOĞRU ORANTILI”

“Bir ülkenin çağdaşlık seviyesi, sağlık hizmetleri ile doğru orantılıdır. Ancak bugün ülkemizde sağlıkta, pek çok alanda olduğu gibi çok temel sorunlar yaşanmaktadır. Vatandaşlarımızın tamamı için eşit, parasız bir sağlık hizmeti sağlanamamaktadır. Sağlıkta reform, sağlıkta dönüşüm adı altında uygulanan yanlış sağlık politikaları sonucunda pek çok hastane ticarethane hale getirilmiştir. Ekonomik çıkarlar, temel bir insan hakkı olan sağlık hizmeti alma hakkının önüne geçirilmiştir. Nitelikli ve donanımlı pek çok sağlık çalışanı bu aksak sistemin içinde kenara itilmiştir. Yanlış sağlık politikaları sonucunda, sağlık hizmeti verenler itibarsızlaştırılmıştır. Özveri ile uzun çalışma saatleri boyunca vatandaşlarımıza hizmet etmek için uğraşan sağlık çalışanları maalesef şiddete en çok maruz kalan kesimlerdendir. Yoğun iş yükü baskısı altında, kaliteli hizmet vermek için çabalayan sağlık çalışanları, günden güne daha büyük problemlere maruz kalmaktadır. Bugün ülkemizde sağlık alanında kronikleşen pek çok sorun bulunmaktadır. Tüm bu nedenler sağlık hizmeti alma hakkı ülkemizde temel bir hak olmaktan çıkmıştır.14 Mart’ın ülkemizde bir bayram olarak kutlanabilmesi ancak kronikleşen sorunların çözülmesi ile mümkün olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle;  ülkemizin ve tüm dünyanın sağlıklı bir geleceğe kavuşması için büyük bir özveriyle görevlerini sürdüren tüm sağlık emekçilerinin “14 Mart Tıp Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

Share
316 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ