logo

DEMİRTAŞ İÇİN VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevinden kısa süre önce emekli olan Recep Demirtaş için Ereğli’de veda yemeği düzenlendi.

Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevinden kısa süre önce emekli olan Recep Demirtaş için Ereğli’de veda yemeği düzenlendi.

Muhtarlar Derneği tarafından Öğretmenevi’nde organize edilen yemeğe Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanvekili Mehmet Akçakaya, Tat-Metal Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu’nun yanı sıra il genel meclis üyeleri ile çok sayıda mahalle ve köy muhtarı katıldı.

KILIÇ, “GÜZEL HİZMETLERLE ANILACAK”

Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, açış konuşmasında Demirtaş’ın emekliliği nedeniyle toplanıldığını hatırlatarak; “Bugün burada ilimizde de 7 yıldır Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevi yapan ve ilçemizde Milli Eğitim Müdürlüğü yapmış olan Sayın Recep Demirtaş,  Kdz Ereğli ilçesi köy muhtarları olarak bizlere, bizim sorunlarımıza hep yakın ilgi ve alaka göstererek yardımcı olmuştur ve köylerimize, mahallelerimize destek vermiştir. İlçemizde birlik beraberlik içerisinde çok güzel hizmetler yapmıştır. Yapmış olduğu hizmetleri yapmaya zamanımız yetmez. Biliyoruz ki yapmış olduğu görev şüphesiz oldukça zor bir görevdir. Aynı anda çok sayıda insanı dengede tutmanız ve mutlu etmeniz gereken bir makamdır. Sıkıntılı anlar olmuştur ancak Sayın Genel Sekreterimiz bu dengeyi iyi kurmuş ilimizde birlik ve beraberliği tam anlamıyla sağlamıştır. Değerli hazirun mülk süresinde buyurduğu gibi bizler dünyaya imtihan için gönderildik. Bu dünyada her şey gelip geçicidir. Dolayısıyla makamlar mevkiler de aynı şekilde geçicidir. Sadece geride bırakılan hizmetler kalıcı olmuştur. İnsanlar bıraktığı eserlerle anılmaktadır. Bu nedenle Recep abimiz ilçemize yaptığı güzel hizmetlerle anılacak ve unutulmayacaktır. Bu vesile ile il genel sekreterimize emeklilik hayatının ikinci baharı olmasını diler, emeklilik hayatının kendisine ve ailesine hayırlı olmasını temenni eder yeni hayatında sağlık huzur ve mutluluk dileğiyle saygı ve selamlarımı sunarım.”dedi.

ÇORUMLUOĞLU, “KOLAY BİR İŞ DEĞİL”

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu da konuşmasında iki yıldır çalışma fırsatı bulduğu Demirtaş’dan sitayişle bahsederek, “Hüzünlüyüz, çünkü benim iki yıldır çalıştığım, sizlere yedi yıl genel sekreterlik, bir müddet de milli eğitim müdürlüğü yapmış bir arkadaşımız aradan ayrılıyor. Bir o kadar da ahde vefa olarak bu kalabalığı görmekten ötürü mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Çünkü bizim idarecilik hayatımızda çalışırken biraz el üstünde tutulursunuz, ama tayininiz çıktığında veya emekli olduğunuzda ne yazık ki dost gibi görünenler ne yazık ki biraz başka türlü dönerler. O yüzden teveccüh gösterip buraya gelen muhtarlarımızı gördüğümüzde, genel sekreterimiz adına ve 33 yıl devlet memurluğu yapmış biri olarak bütün arkadaşlarımıza bu meyanda teşekkür ediyorum. Biz iki yıldır çalıştık. İl özel idare genel sekreterliği kolay bir iş değildir. Yıllar önce genel sekreterlik müessesesi yeni çıktığında, Kütahya’da çalışırken, sayın valimiz bana Kütahya’da genel sekreterlik görevi sunmuştu, ancak ben dedim ki, bu görev zorlu bir görev, memleketin olmayan yerde daha da zor, o yüzden ben kaymakamlık yapmaya devam etmek istiyorum dedim. Şu anda da bu vermiş olduğum kararın çok da hatalı olmadığını düşünenlerdenim.  Ama bir o kadar da zor olan, bu mesleği yapıp, icra edip başı dik, huzurlu bir şekilde ayrılmak herkese nasip olacak bir şey değildir. O açıdan biz iki yıldır genel sekreterimizle çalışıyoruz.  Bir sıkıntı, bir zorluk olsa, maşallah Zonguldak ve Ereğli’de güçlü bir basın var, şu ana kadar yazılıp çizilirdi. Bunu şunun için söylüyorum;  parayla uğraşıyorsunuz, hizmetle uğraşıyorsunuz. Bu işin en zor kısmı, para insanın elinin lekesidir. Para verdin, vermedin diyor, bir sürü sıkıntı çekiyoruz. Bu görevleri yapıp da huzurlu bir şekilde emekli olabilmeyi hem müdür arkadaşlarımıza, hem bana, hem burada görev yapan muhtar arkadaşlarımıza nasıp etsin.”diye konuştu.

“VAKTİ GELDİĞİNDE BIRAKMASINI BİLMEK LAZIM”

Çorumluoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Vakti saati geldiğinde bırakmasını da bilmek lazım. Eğer bırakmazsanız yorulursunuz, üzülürsünüz. Bu açıdan Recep kardeşimiz bizim çalışma arkadaşımız. Zaman zaman dertleşiyoruz, hasbihal ediyoruz. Allah’a şükür hayatında her şey tam. Çocuklarını okuttu, yerleştirdi, iş güç sahibi etti, eğer hizmetse de bu yaşına kadar etti. Emekli olup da dört kolluya binmenin de anlamı yok. Vakti geldiği zaman bırakmak lazım. Bu cümleyi muhtar arkadaşlar için de söylüyorum. Her dönemde aday olup kendinizi yıpratmayın, eskitmeyin. Vakti saati geldiğinde siz de bu şekilde bir törenle ayrılın gidin. Bu meyanda biz kaymakamlık olarak bu süre içinde belki birbirimizi kırdık, üzdük ama bunların tamamı, bizim şahsi menfaatlerimiz için değil, ilçemiz, köylerimiz ve Türk milletine hizmet için olmuştur. Bu insan hayatında her zaman oluyor. Kaymakam olarak belki biz muhtarlarımızı kırıyoruz ama bunların hiçbirinde art niyet yok. Kavgamız sadece hizmet kavgası. Bu meyanda ben bu yemeği düzenleyen Muhtarlar Derneği başkanımıza, yönetim kuruluna ve katılımlarıyla siz değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün vedası için toplandığımız bundan sonraki yaşantısında ailesi ile mutlu, huzurlu, sağlıklı bir ömür diliyorum. Cenabı Allah bu şekilde vedaları buradaki tüm haziruna nasip etsin.”

Kaymakam Çorumluoğlu, daha sonra Demirtaş’a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

DEMİRTAŞ, “GÜZEL ANILAR İLE AYRILIYORUM”

Daha sonra kürsüye gelip duygularını paylaşan Demirtaş, kendisi için bir araya gelen herkese teşekkürlerini ifade ederek, “Değerli dostlarım; bu anlamlı günümde beni yalnız bırakmadığınız için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Yaşantım boyunca sevindiğim ve üzüldüğüm çok şey yaşadım. Benim için güzel Ereğli’mizde unutamayacağım anılarım var. 12 Eylül öncesi okuldan atıldığım dönem Kebapçı Hafız’da garson olarak işe başladım ve yıllar da sonra bu İlçede Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptım. Nereden nereye… Ne mutlu bana ki şimdi gülümseyerek hatırladığım güzel anılar ile ayrılıyorum.  Aradan yıllar geçti 15.03.2013 tarihinden bu güne kadar da Genel Sekreter olarak İl Özel İdare ekiplerimizle, İlçe Kaymakamlarımız ile birlikte Ereğli’mizin bütün köylerine ve halkına hizmet etmeye çalıştım. Ereğli’de çalıştığım süre boyunca benden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerine, iş adamlarına, TSO Başkan ve yönetim kurulu üyelerine, tüm daire müdürü ve personel arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim. Kimse mükemmel değil, hem mükemmelliğinizin hem de eliniz de sihirli bir değneğiniz yoktur. Ama niyetimiz iyi olursa, gayretlerimiz, çalışmalarımız iyi olursa gerisi daha kolay olur. Ben dönüp arkama baktığım zaman vicdanımın rahat olduğunu hissediyorum. Samimi olduğumu düşünüyorum. Elimden geleni yaptım, dolayısıyla arkama baktığımda huzurluyum. Ertelemedim, ihmal etmedim, suiistimal etmedim, istismar etmedim, kimseyi fikrinden ve herhangi konumundan dolayı ayırmadım, bana gelenler saygı değerdi, selam verdiğim herkes saygı değerdi, en küçüğünden en büyüğüne, fakirinden zenginine kadar hiç fark etmez hepsi insan benim için. Görev yaptığımız yerler bizim olmuyor ama anılarımız, dostlarımız bizim oluyor. Bu güzel camiada, ardımızda gönlümüzü okşayacak, hoş bir seda bırakabildiysem ne mutlu bana. Evet dostlar vakit artık ayrılık vakti. Sizin gibi dostlardan tarifi mümkün olmayan bir duyguyla ayrılırken hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hakkınızı helal ediniz. Sağlıcakla kalınız. Allah’a ısmarladık…”sözlerine yer verdi.

Yenilen yemeğin ardından etkinlik son buldu.

Share
1098 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ