logo

DEMİRTAŞ, “EREĞLİ BİR ÜNİVERSİTE VE BİLİM KENTİ OLMALIDIR”

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)’ne bağlı fakülteler kampüsü yapılması beklenen eski Ereğli Devlet Hastanesi arazisinde çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, ilçede Türkiye’ye örnek gösterilecek bir kampüs yapılması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti ve “Kdz. Ereğli bir  ‘üniversite ve bilim kenti’ olmalıdır.”dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, BEÜ’ye bağlı fakülteler kampüsü yapılması beklenen eski Ereğli Devlet Hastanesi arazisinde çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı. Paylaşımında arazinin kampüs yapılmak üzere BEÜ’ye tahsis edildiğini hatırlatan Demirtaş, tahsiste emeği geçen ve destekleyen herkese teşekkür etti.

Kampüsün kurulması için mücadele eden ve destek veren her kişi ve kurumu destekleyeceklerini belirten Demirtaş’ın paylaşımı şöyle:

“Kdz. Ereğli’de, Ereğli’nin en kıymetli gayrimenkulü ve doğa harikası olan, eski devlet hastanesinin arazisi, Bülent Ecevit Üniversitesine kampüs yapılması için tahsis edildi. Bu tahsiste, bu aşamaya kadar, Parti, kurum ve kişi ayırımı yapılmaksızın emeği geçen ve destekleyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra güzel Ereğli’mize tüm Türkiye’ye örnek gösterilecek bir üniversite kampüsü yapılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu amaç uğruna mücadele eden ve destek veren her kişiyi ve her kurumu da destekleyeceğiz. KDZ. EREĞLİ BİR “ ÜNİVERSİTE VE BİLİM KENTİ” OLMALIDIR.”

Share
383 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ