logo

DEMİRTAŞ’TAN UĞUR MUMCU’YU ANMA MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 27. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 27. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Demirtaş,  Uğur Mumcu’nun, haklıdan ve halktan yana olduğuna dikkat çektiği mesajında şunları ifade etti:

“Uğur Mumcu, ülkemizin yetiştirdiği dürüst, ilkeli, mesleğini onuruyla yapan bir gazeteciydi. Meslek etiğine önem veren, kalemini kişisel menfaatleri uğruna satmayan bir vatanseverdi.  Bütün yaşamını gerçeklerini araştırmaya adayan, halkı doğru bilgilendirmek için hiçbir tehdit ve baskıya boyun eğmeyen Uğur Mumcu, Türkiye’deki araştırmacı gazeteciliğin en iyi temsilcilerinden biriydi.

Yaşamını halkın aydınlanmasına adayan, demokratik ve tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti için mücadele eden Uğur Mumcu’nun en büyük mirası, geleceğe ışık tutacak olan eserleridir. Uğur Mumcu, mesleğine duyduğu saygı, vatanına ve milletine duyduğu sevgi ile her zaman örnek alınacak ve hatırlanacaktır.

24 Ocak 1993’te,evinin önündeki aracına konulan bomba ile haince katledilmesinin üzerinden geçen 27 yılda, Uğur Mumcu’yu katleden gerçek failler hala ortaya çıkarılmamıştır. Gerçek failleri ortaya çıkarmayanlar, aydınlık gelecekten korkanlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; gerçeklerin üzerine cesaretle giden araştırmacı-gazeteci Uğur Mumcu’yu, ölümünün 27’nci yılında özlem ve saygıyla anıyorum”

Share
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ