logo

DEMİRTÜRK, SEMİZ’E ÇIKIŞTI; YENİ ADAY ÖZCAN’I AÇIKLADI!

  • MHP Kdz. Ereğli İçe Başkanı Rahman Demirtürk, Gülüç Beldesi Belediye Başkan Adayı Tarık semiz’İn adaylıktan istifa ederek, Ak Parti meclis adaylık listesine girmesini değerlendirrerek, Bunun Teşkilatlarımızdaki tek karşılığı ‘ihanet’tir. “dedi. Demirtürk ayrıca MHP’nin Gülüç adayının Şükrü Özcan olduğunu açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İçe Başkanı Rahman Demirtürk, Gülüç Beldesi Belediye Başkan Adayı Atilla Tarık Semiz’in adaylıktan istifa ederek, Ak Parti meclis adaylığı listesine girmesini sert ifadelerle değerlendirerek Semiz’e tepki gösterdi.

MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Gülüç’te adaylık istifası ile yaşanan gerilimle ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Geçmiş iki dönem Belediye Başkan Adaylığımızı yapmış ve 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde de Belediye Başkan Adayımız olan Atilla Tarık Semiz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belde Belediye Başkan Adaylığından istifa ederek AK Parti meclis listesine katılmıştır. Aday belirleme sürecinde ve sonrasında, geçmişte olduğu gibi maddi ve manevi her türlü konuda kendisine destek verilmiştir.
Bildirilen hiçbir resmi bilgi olmadığı halde kendisini Cumhur İttifakı Adayı ilan etmiş ve bu durum üzerine kendisine tepkiler gelmiştir. Bu gibi söylemlerde bulunmaması, İttifak ruhuna aykırı hareket etmemesi konusunda da uyarılmıştır.

“İLÇE BAŞKANLIĞIMIZI ZOR DURUMA DÜŞÜRMEK İSTENMİŞTİR”

Genel Merkezimizin takdirleri doğrultusunda Belediye Başkan ve Belediye Meclis listelerinin 16 Şubat Cuma günü İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmesi istenmiştir. Liste tesliminden bir gün önce, akşam saatlerinde adaylıktan çekildiğini AK Parti listesine girdiğini İlçe Başkanlığımıza bildirmiştir.
Bu durumun önceden planlandığı ve liste tesliminin son günü olması sebebiyle, Milliyetçi Hareket Partisinin adaysız kalması ve İlçe Başkanlığımızın zor duruma düşürülmesi amacı ile yapıldığı tespit edilmiştir.
Bunun Teşkilatlarımızdaki tek karşılığı ‘ihanet’tir.

“AHLAKSIZ PLAN SONUCA VARAMAYACAKTIR”

Bilinsin ki böyle ihanetler geçmişte de Milliyetçi Hareket Partisine zarar verememiştir, bugün de veremeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisine diz çöktürmek, adaysız bırakmak kimsenin harcı değildir. Milliyetçi – Ülkücü Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin sözünü yere düşürmek kimsenin haddi değildir. Bu hedefle yapılan hiçbir ahlaksız plan sonuca varamayacaktır. Kendisini Teşkilatlardan üstün gören her kim var ise teşkilatın tavizsiz duruşu karşısında ezilecektir.

“ADAYIMIZ; ŞÜKRÜ ÖZCAN OLMUŞTUR”

Milliyetçi Hareket Partisi, bu çirkin hamleler karşısında yenilmemiş ve Beldemizin sevilen ismi ve Belde Başkanlığımızı yapmış Şükrü Özcan, Gülüç Belde Belediye Başkan Adayımız olmuştur.

İnanıyorum ki, halkımız hiç kimsenin menfaat uğruna eğilmesini hoş görmeyecek, Gülüç Beldemizde desteklerini Şükrü Özcan ve Milliyetçi Hareket Partisinden yana kullanacaktır.”

Paylaşın:
506 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ