logo

DOĞA KOLEJİ 13. t-MBA ZİRVESİ BU YIL ONLINE GERÇEKLEŞTİ

Öğrencilerin iş dünyasının liderleriyle onlıne platformda buluştuğu Doğa Koleji t-MBA Zirvesinde, geleceğin liderleri ile iş dünyasının liderlerinin ilk kez online olarak bir araya geldiği ve  t-MBA Zirvesi’ne bu yıl UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Henkel Çamaşır ve Ev Bakımı Genel Müdürü Güray Yıldız, Çift Geyik Karaca Genel Müdürü Cihat Özbekli, Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı & Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı’nın konuk olduğu bildirildi.

Kdz. Ereğli Doğa Koleji Yönetiminden verilen bilgiye göre ; İTÜ ETA Vakfı bünyesinde yer alan Doğa Koleji, bundan 13 yıl önce t-MBA Eğitim Modeli ile Türkiye’de bir ilke imza atarak MBA programını liseye taşıdı. Her sene Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda dünyanın en büyük amfi dersi olarak tanımlanan, iş ve akademi dünyasından önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşen t-MBA Zirvesi bu yıl 13. yaşını canlı yayında kutladı. Doğa Koleji t-MBA Liderlik Akademisi Bölüm Başkanı Betül Erok Şengel’in moderatörlüğünde gerçekleşen zirvede, akademi liderleri iş dünyasının duayen isimlerine sorularını yöneltti.

“YENİ DÜNYA DÜZENİ VE GELECEK” KONUŞULDU

Doğa Koleji t-MBA Zirvesi canlı yayınları, 12-15 Mayıs tarihleri arasında Doğa Koleji’nin kurumsal YouTube, Facebook adreslerinden ve web sitesinden izlendi. Zirvenin bu yılki teması ise “Yeni Dünya Düzeni ve Gelecek” oldu.

YEĞEN “ROBOTLARA YENİ İŞ ALANLARI”

UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, yapay zeka, derin öğrenme, makine öğrenimi konularında açıklamalarda bulunurken robot teknolojisinin gelişmesiyle birlikte insanlara duyulan ihtiyacın kısa vadede yeni iş alanları oluşturacağını belirtti. Tansu Yeğen, “4. Endüstri Devrimi’ni sadece yapay zeka olarak özetleyebilirim. Yapay zeka o kadar güçlü bir teknoloji olarak geliyor ki, doğru tanımlamamız ve nasıl kullanacağımızı bilmemiz gerekiyor” dedi.

YILDIZ “İNOVASYON YÜKSEK TUTULMALI”

Henkel Çamaşır ve Ev Bakımı Genel Müdürü Güray Yıldız, sosyal sorumluluğa önem veren gençlerin kariyer yolculuklarında bir adım önde olacağını ifade etti. Güray Yıldız, “Markaların, stratejilerini oluştururken tüketici beklentilerini çok iyi anlaması ve inovasyonlarını bu yönde geliştirerek pazara sunması gerekiyor. Tüketicinin markaya olan ilgisini korumak istiyorsanız, inovasyon oranınızı yüksek tutup tüketiciye sürekli yeni bir şey söylemelisiniz” dedi.

ÖZBEKLİ, PLANLAMA VE HEDEFE DİKKAT ÇEKTİ

Çift Geyik Karaca Genel Müdürü Cihat Özbekli, öğrencilere günlerini planlamalarını tavsiye ederek “Bir günün, bir önceki güne benzememesi için günlerinizi planlayarak çeşitli aktivitelere zaman ayırın. Günlük hedeflerinizi ne oranda gerçekleştirebildiğinizi takip edin. Bugünlerden, çok yoğun bir geleceğe doğru koştuğunuzun farkında olmalısınız” diye konuştu.

HANTALOĞLU “TEKNOLOJİ ÜRETEN FARK YARATIR

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, üniversite döneminden itibaren iş hayatında yer almanın önemini vurguladı. Emre Hantaloğlu, “Teknolojiyi üreten tarafta olmamız gerekiyor. Üretmeye ve verimliliği artırmaya odaklanırsak ciddi bir fark yaratmış olacağız. İnsanı ve insan ihtiyaçlarını merkeze koyan teknoloji anlayışını benimsemeliyiz” diye ifade etti.

ECZACIBAŞI, BAŞARININ SIRINI ‘İŞİNİ DOĞRU YAPMAKLA’ ÖZETLEDİ.

Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı & Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, öğrencilere iş hayatlarında sabırlı ve esnek olmalarını tavsiye ederken, başarıya ulaşmanın yolunu “işini doğru yapmak ve doğru bildiğinden şaşmamak” olarak özetledi. Faruk Eczacıbaşı, “Doğruya samimiyetle inanmanız ve geliştirerek ilerlemeniz gerekiyor. Yeni strateji alanları ve yaklaşımlar geliştirmeli, insanların da size inanmasını sağlamalısınız” dedi.

Etiketler:
Share
358 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ