logo

DÜZCE’DE 2021 YILI ‘TURİZM YILI’ İLAN EDİLDİ

Düzce’de turizm çalışmalarına ağırlık verilmesi amacıyla Düzce Valiliği tarafından 2021 yılının ‘Turizm Yılı’ ilan edilmesi kararı alındı.

Düzce turizm atılımının gerçekleştirilmesi amacıyla harekete geçen Düzce Valiliği, 2021 yılının Turizm Yılı ilan edilmesi yönünde karar alındığını açıkladı.

TURİZM POTANSİYELİ, LOKASYON AVAKTAJI VE KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİK VAR

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Sabahattin Parlak tarafından yapılan açıklamada, ilin tarihi geçmişi-doğal zenginlikleriyle büyük turizm potansiyeline sahip olduğu, Ankara İstanbul’a yakınlığı ve göçler sonucu oluşan kültürel çeşitliliği vurgulanarak, ” Bu sebepledir ki turizm ilimiz yöneticilerinin ve sivil toplum örgütlerinin sürekli gündeminde olmuş bu amaçla önemli çalışmalar yapılmıştır. Tüm bu gayretler ve gelişmelerin sonunda Düzce’de turizm patlama noktasına gelmiştir. Bu atılımı gerçekleştirmek için, ilimizin tüm potansiyelinin bir bütünlük içerisinde harekete geçirilmesi gerekmektedir. Bu da tüm kesimlerin imkanlarını turizm hedefine yöneltmesi, iş birliğinin en üst düzeye çıkarması ile mümkün olabilir.” denildi.

TÜM FAALİYETLER ‘TURİZM TEMALI’ OLACAK

Düzce’nin tarihi, kültürel ve doğal kaynaklarının turizme kazandırılmasının hedeflendiği kararla ilgili “turizm bilinci oluşturmak ve bunu kalıcı hale getirmek üzere 2021 yılının ‘Turizm Yılı’ olarak kutlanmasını, yıl içerisinde yapılacak faaliyetlerin planlaması, uygulanması ve koordinasyonu için bir yürütme kurulu kurulması, alt komisyonlar oluşturulması ve yıl içerisinde kurum-kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri tarafından yapılacak tüm faaliyetlerin turizm temalı yapılması önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: »
Share
372 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ