logo

ECZACILAR “BİZLER HALK SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Zonguldak Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Ayşegül Kara basın açıklaması yaparak “Bizler eczanelerimizde halk sağlığı için çalışırken basında çıkan ‘eczacılar gelen maskeleri istemiyor’ yazısı gerçeği yansıtmamaktadır.Bu haberin yapılma amacının özveri ile yürütülen süreci baltalama çabası olduğunu düşünüyoruz. ” dedi.

Zonguldak Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Ayşegül Kara, KOanavirüs salgını sürecini değerlendirdi ve Eczacıların hizmetlerini aksatmadan devam ettiklerine dikkat çekti.

Maskeye ulaşım konusundaki aksaklıkların kendilerinden kaynaklanmadığını vurgulayan Kara, açıklamasında şunları kaydetti:

Dünyayı saran ve ülkemizde de mücadele ettiğimiz Korona Virüs (Covid-19) pandemisi sürecinde, eczanelerimizde gerek eczacılar gerekse eczane çalışanlarımızla birlikte ilk günden itibaren ‘en yakın sağlık danışmanı’ olduğumuz bilinci ile halk sağlığı hizmetini sağlamakta, halkın ilaç hizmetini 7/24 kesintisiz yerine getirmekteyiz.

ZORLUKLARA RAĞMEN HİZMETE DEVAM EDİYORUZ

Bölge olarak yüksek riskli iller arasında bulunduğumuz bu dönemde, biz eczacılar elimizi taşın altına koyarak siz değerli vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımı hizmetini üstlendik. Toplum sağlığına destek olmak amacıyla gönüllü olduğumuz bu hizmeti sizin de desteğinizle eczanelerimizde tüm olumsuzluklara rağmen sürdürmeye çalışıyoruz. Maske dağıtımını sürdürürken aynı anda asli görevimiz olan sağlık danışmanlığı hizmetine eczanelerimizde aksatmadan devam ediyoruz.
Bu süreçte kronik rahatsızlıkları nedeniyle raporlu olan hastalarımızın tedavilerinin aksamaması için ilaçlarını temin ediyoruz.

“MASKE YOĞUNLUĞU BİZİM DIŞIMIZDA GELİŞİYOR”

Bugüne kadar Zonguldak ve Bartın il-ilçelerinde 1 milyon maskeyi eczanelerimiz aracılığıyla vatandaşımıza ulaştırdık. Bizler eczanelerimizde halk sağlığı için çalışırken basında çıkan ‘eczacılar gelen maskeleri istemiyor’ yazısı gerçeği yansıtmamaktadır. Bu haberin yapılma amacının özveri ile yürütülen süreci baltalama çabası olduğunu düşünüyoruz.
Maskeler eczanelerimize Sağlık Bakanlığı tarafından ilaç dağıtım kanalları aracılığıyla gönderilmekte olup talebin çok yoğun olduğu zamanlarda elimizdeki maskeler tükenmekte ve sizlere maske ulaştıramamaktayız. Maske tedarik süreci, halkımızın maske dağıtım sırasının gelip gelmemesi ve ne kadar süre sonra tekrar maske alınabileceği bizlerin dışında gelişen durumlardır. Tüm bu süreçte özveriyle çalışan meslektaşlarımıza ve eczane çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

Siz değerli vatandaşlarımızın eczacılarınızı anlayışla karşılayarak yardımcı olacağı inancımızla bu süreci el ele vererek sağlıkla atlatmak en büyük arzumuz. Sağlıkla kalın.

Etiketler: » »
Share
536 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ