logo

EĞİTİME ERTELEME; ENGELLİ VE HAMİLE ÇALIŞANLARA İZİN

Zonguldak genelinde yüz yüze eğitim 2 gün daha ertelendi. Buna göre 18-19 Şubat 2021 tarihinde uzaktan eğitime devam edilecek, ayrıca aynı süre içerisinde tüm engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacak.

Zonguldak il Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında olağanüstü toplanarak, yoğun kar yağışının hayatın olumsuz etkilememesi için bazı kararlar aldı. Buna göre; yüz yüze eğitimin 2 gün ertelenmesine ve tüm engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmasına karar verildiği açıklandı.

HAFTA SONUNA KADAR SÜRECEK

Yoğun kar yağışının devam edeceği öngörülerek alınan kararda ; “İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı yüz yüze eğitime başlaması kararlaştırılan İl Geneli Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı  resmi ve özel  anaokulları, özel eğitim anaokulu, ilkokullar, ortaokullar ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı özel kreş, gündüz bakım evi ve çocuk kulüplerinde  yüz yüze eğitime başlama faaliyetlerine  18-19 Şubat 2021 tarihinde 2 (iki) gün süre ile ertelenmesine, bu süre zarfında okullarımızda da  uzaktan eğitime  devam edilmesine; Rehabilitasyon merkezlerinin, yaygın eğitim kurslarının ve tüm özel kursların yüz yüze eğitimlerine 2(iki) gün ara verilmesine,  bu süre zarfında Zonguldak Merkez ve İlçelerinde görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.” denildi.

Etiketler:
Share
259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ