logo

ERDEMİR, KAP’A AÇIKLADI! KESİLEN CEZA : 139 MİLYON LİRA

ERDEMİR, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a yaptığı açıklamada “11 Haziran 2020 tarihinde Şirketimize Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından İmar Kanunu m. 42 kapsamında 5 ayrı tutanak ile toplam 139.126.896,09 TL tutarında para cezası tebliğ edilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş, (ERDEMİR), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’ a ‘Basında çıkan haber ve söylentiler’ başlıklı yazılı açıklama yaptı. Açıklamada Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın bugün düzenlediği basın toplantısında sözünü ettiği ancak telaffuz etmekten imtina ettiği Kdz. Ereğli Belediyesinin imara aykırılık gerekçesi ile kestiği ceza rakamlarını açıklayan Erdemir yetkilileri, (cezanın hukuka ve ilgili mevzuata aykırı olduğu değerlendirmesi yaparak) şu ifadelere yer verdi:

14 Haziran 2020 tarihinde ulusal basında çıkan haberlerde, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı’nın Şirketimiz hakkında açıklamaları yer almıştır. Bu kapsamda, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği (II-15.1) 9. Maddesi doğrultusunda açıklama yapılmaktadır. 

“CEZA HUKUKA VE İLGİLİ MEVZUATA AYKIRI”

11 Haziran 2020 tarihinde Şirketimize Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından İmar Kanunu m. 42 kapsamında 5 ayrı tutanak ile toplam 139.126.896,09 TL tutarında para cezası tebliğ edilmiştir. Şirketimiz vergi ve diğer tüm yükümlülüklerini zamanlı ve kanunlara tam uyumlu olarak yerine getirmektedir. Söz konusu uygulamanın hukuka ve ilgili mevzuata uygun olmadığı değerlendirildiğinden konuya ilişkin Şirketimiz tarafından hukuki süreç başlatılacak olup ilgili gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Etiketler: »
Share
618 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ