logo

ERDEMİR LİMANINDA ÖĞRENCİLERLE TATBİKAT

Erdemir Limanı’nda İlkokul öğrencilerinden bir grubun katılımıyla tatbikat düzenlendi. Erdemir’in küçük ziyaretçileri tatbikat kapsamında; çevre bilinci, geri dönüşüm ve deniz temizliğine yönelik önlemler konusunda bilgi aldı.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları(Erdemir) Limanında mevzuatlar gereği her yıl iki kez acil müdahale tatbikatı yapıldığı bildirildi.

Erdemir kaynaklarından verilen bilgiye göre ; 11 Kasım 2019’da gerçekleştirilen ikinci tatbikatın bu yıl küçük misafirleri vardı. Erdemir İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup, etkinlik öncesinde geri dönüşümün öneminin vurgulandığı kısa bir çevre bilinçlendirme eğitimine katıldı. Erdemir Limanında yetkililerden deniz temizliği ve Erdemir’de bu kapsamda gerçekleştirilen faaliyetler konusunda bilgi alan öğrencilere kendileri için hazırlanan baretler ve hediyeler verildi. 

Erdemir İlkokulu öğrencilerinin limandan ayrılmalarını takiben ilgili mevzuatlar doğrultusunda acil müdahale tatbikatı gerçekleştirildi ve olası bir acil durumda gerçekleştirilecek faaliyetlerin etkinliği değerlendirildi.

Etiketler: »
Share
513 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ