logo

ERDEMİR VE İSDEMİR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONGRESİ’NDE

Erdemir I. Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’ne 10 bildiriyle katılarak destek verdi. Erdemir’in bünyesindeki İsdemir de 8 poster bildiri sundu.

Erdemir, “Güvenli Yarınlar İçin Bugün İSG” temasıyla 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilen I. Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi’ne 10 bildiriyle katılarak destek verdi.

Kongreye, ilgili Bakanlıkların ve Kamu kurumlarının, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası İş Sağlığı Komisyonu (ICOH), Uluslararası Sosyal Güvenlik Birliği (ISSA) gibi kurumların temsilcileri, yurt içinden ve yurt dışından bilim insanları, sendika ve meslek örgütleri yetkilileri, çalışanlar ve öğrenciler olmak üzere 1.814 kişi katıldı. 

ERDEMİR 10, İSDEMİR 8 BİLDİRİ SUNDU

Erdemir çalışanları kongre süresince 5 sözel ve 5 poster bildiri olmak üzere 10 sunum gerçekleştirdi. Erdemirliler entegre çelik üretiminde çeşitli alanlardaki riskler ve bu risklerin azaltılmasına yönelik çalışmalar, üretim süreçlerindeki iyileştirmeler, işe ve çalışma ortamına uygun kişisel koruyucu donanımların seçilmesi, iş sağlığı ve güvenliği kültürü oluşturmada tiyatro yöntemi gibi konularda sözlü ve poster sunumlarıyla, bilgi ve deneyimlerini paylaştı. OYAK Maden Metalürji Grubu Şirketlerinden İsdemir de kongrede 3 sözlü ve 5 poster bildiri sundu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; OYAK Maden Metalürji Grubu şirketlerinin; iş sağlığı ve güvenliği performanslarıyla hem ülkede hem de dünyada en başarılı kurumlar arasında yer almaya öncelikli önem verileceği ifade edildi. Öte yandan; Grup şirketlerinin İSG performanslarını sürekli geliştirerek kazasız üretim hedefini yakalamak üzere çalışmaya ve edindikleri bilgi ve deneyimlerini de paylaşmaya devam edecekleri kaydedildi.

Share
386 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ