logo

ERDEMİR’DEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK!

Ereğli’de uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilere bugüne kadar 230 tablet bağışında bulunan Erdemir, 1015 tablet daha temin ederek Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törende tabletleri okul müdürlerine teslim etti. Erdemir’in toplamda 1245 tablet desteğiyle Zonguldak Valiliği himayelerinde başlatılan kampanyaya başvuran öğrencilerin ihtiyacının giderilmesi hedefleniyor.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde uzaktan erişemeyen öğrenci kalmaması için Erdemir desteğini sürdürdü.

Kurulduğu günden bu yana Ereğli’nin ekonomik ve sosyal gelişiminde vazgeçilmez bir rol oynayan Erdemir, Ereğli’de toplumsal gelişime ve özellikle eğitim alanına yönelik katkı faaliyetlerini, aralıksız sürdürüyor. Ereğli’deki eğitim kurumlarının malzeme, ekipman ve bakım onarım ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olan Erdemir, Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitime devam eden öğrencilerin eğitimlerinin kesintiye uğramaması için Zonguldak Valiliği himayelerinde başlatılan Bilgisayar, Tablet ve İnternet Destek Projesi’ne ilk etapta 230 tablet bağışlamıştı. Ereğli’de ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak üzere Erdemir 1015 adet tablet bağışında daha bulundu.

KATILIM:

Erdemir tarafından tedarik edilen tabletlerin okul müdürlerine teslimi için 4 Mart Perşembe günü Kdz. Ereğli Şahinde-Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezinde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın da katılım sağladığı bir tören düzenlendi. Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, Eğitim Bağışçısı İş İnsanı Hayrettin Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, TSO Başkanı Arslan Keleş, DTO Başkanı İrfan Erdem, STK ve siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ile protokol üyeleri katıldı.

VALİ TUTULMAZ’DAN GENEL MÜDÜR ORAL’A PLAKET

Vali Tutulmaz burada yaptığı konuşmada, Zonguldak’ta kurum ve kuruluşların desteğiyle 5 bin öğrenciye tablet sağlandığını açıkladı. Projeye sağladığı yüksek katkıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tutulmaz, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’a plaket takdim etti.

KAYMAKAM, BİN 245 TABLET BAĞIŞLAYAN ERDEMİR’E TEŞEKKÜR ETTİ

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın teşekkür ve gündeme dair konuşmasının ardından söz alan Kaymakam Çorumluoğlu, Ereğli’de uzaktan eğitime erişemeyen öğrenciler için düzenlenen kampanya çerçevesinde kurum, kuruluşlar ve hayırseverlerin güzel bir imece örneğini gösterdiğini belirtti ve bugüne kadar yaptığı bağışlarla toplamda 1245 tablet alınmasına destek olduğu için Erdemir yönetimine teşekkür etti.

ORAL “TEKLİFİM TEREDDÜTSÜZ KABUL GÖRDÜ”

Projeye bağışlanan son tabletlerle Ereğli’de uzaktan eğitime erişemeyen öğrencinin kalmamasını hedeflediklerini belirten Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, “Tüm çocuklarımıza eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Tablet dağıtılamayan çocuklarımız için, eksik kalan tabletlerin Erdemir tarafından temin edilmesini teklif ettiğimde, tereddütsüz olarak onay vererek, 1015 tabletin daha uzaktan eğitime erişemeyen çocuklarımıza dağıtılmasına imkan sağlayan, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Süleyman Savaş Erdem Bey’e, kampanyanın düzenlenmesinde emeği geçenlere, kampanyaya katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Tören, tabletlerin okul müdürlerine protokol üyeleri tarafından teslim edilmesi ile devam etti.

ERDEMİR KATKIYA DEVAM EDECEK

Erdemir’den konu ile yapılan yazılı açıklamada, “Tüm yerleşkelerinde salgına karşı gerekli önlemleri alarak çalışanları ve ailelerinin sağlıklarını korumak için tüm tedbirleri alan Erdemir, bölgedeki katkılarını ve eğitime destek faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.” denildi.

GALERİ FOTOĞRAFLARI İÇİN GÖRSELLERİ TIKLAYINIZ:

Etiketler: » »
Share
431 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ