logo

ERDEMİR’DEN RAHATLATAN ‘SU’ AÇIKLAMASI!

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları(ERDEMİR), Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Kızılcapınar Barajı çalışmaları sırasında oluşan su borusu patlağı açıklamasına cevaben, ‘su paylaşımı ve arızanın giderilmesine’ yönelik şehri rahatlatan bir açıklama yaptı.

ERDEMİR’den yapılan açıklama şöyle :

Karadeniz Ereğli Kızılcapınar köyü mevkiinde yapılmakta olan “Kızılcapınar Hidroelektrik Santrali” projesi inşaat faaliyetleri, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından onaylı projelere uygun şekilde ve DSİ kontrolünde sürmekte iken, 25 Şubat 2021 Perşembe günü saat 11.21’de toprak kayması meydan gelmiş ve isale hattında patlak oluşmuştur.

Kdz. Ereğli Belediyesi ile istişareler yapılmış, Belediye Başkanı Sn. Halil Posbıyık’ın olumlu yaklaşımları ile isale hattında oluşan kesintiyi gidermek üzere ivedilikle çalışmalara başlanmıştır. Sayın Posbıyık’ın da belirttiği gibi Belediye ekipleri yürütülen çalışmalara destek vermekte olup CTP boru bağlantıları Erdemir ve Belediye ekiplerinin iş birliğinde gerçekleştirilecektir.

İsale hattına yeniden su tedarik edilmesi için çalışmalar ivedilikle sürdürülürken, Erdemir İçme Suyu tesislerinden şehir hattına su verilmeye başlanmıştır. Çalışmalar süresince Erdemir tesislerinden şehre su verilmeye devam edilecek olup, bugün akşam saatlerinde isale hattına yeniden su verilmesi hedeflenmektedir.

Etiketler: »
Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ERDEMİR’DEN RAHATLATAN ‘SU’ AÇIKLAMASI!” için 1 yorum

  1. ASIM CAKIR : diyor ki:

    iHER ZAMAN DIYALOG ISLERI COZER EREGLININ ERDEMIRDEN ERDEMIRINDEN EREGLIDEN DIYALOKTAN BASKA YAPACAGI HIC BIR SEY EREGLIYE YAKISMAZ TEBRIKLERIM BELEDIYE VE ERDEMIR YONETICILERINEDIR TESEKKURLER