logo

EREĞLİ BELEDİYESİ KARLA MÜCADELESİNİ HER ALANDA SÜRDÜRÜYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi, ilçede etkisi olan kar yağışına karşı teyakkuza geçti. Ekipler, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ana arterleri sürekli açık tutuyor, rampalarda tuzlama çalışması yapıyor. Acil hastalar için belediye araçları görevde. Ayrıca hayvan dostlarda unutulmadı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, bölgeyi etkisi altına alan kar yağışına karşı 600 kilometrelik yol ağında bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm ekipleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye BAsın Bürosundan verilen bilgiye göre; Gece yarısından itibaren şehir merkezinde de etkisini artıran kar yağışına karşı Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri, Zabıta başta olmak üzere bütün birimler ana arterler ve ara yollarda  temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

HASTALAR EVLERİNDEN ALINIYOR, TUZLAMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert, Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinden çalışmaları bizzat koordine ediyor. Ana arterlerin sürekli açık tutulduğunu söyleyen Cömert, “20 müdahale aracımızla kentin her noktasında iş başındayız. Hangi araç, hangi bölgede devamlı çalışacağını biliyor. Ana arterlerimizi sürekli açık tutuyoruz. Hastane yolları ile rampalarda ihtiyaç halinde tuzlama çalışmaları yapılıyor” dedi.

Belediye araçları ayrıca acil hastalar, hamileler ve diyaliz hastalarını hastanelere taşıyor. Vatandaşlar istek ve şikâyetlerini ‘Alo 153 Zabıta’ hattına bildirebilirler.

POSBIYIK : “DOSTLARIMIZI UNUTMADIK”

Öte yandan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Sosyal Medya hesabında ilgili fotoğraflarla birlikte, “Bir taraftan kar temizleme çalışmalarımız sürerken diğer taraftan kentimizin birçok noktasında hayatı paylaştığımız dostlarımıza mama dağıtımına ve beslenme noktalarını kardan temizlemeye devam ediyoruz.” notunu paylaştı.

GALERİ FOTOĞRAFLARI :

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ