logo

EREĞLİ BİLSEM TAKIMI TEKOFEST’TE FİNALE KALDI

Kdz. Ereğli BİLSEM’in ‘İcat Çıkaran Kızlar’ Takımı, TEKNOFEST 2021’de İnsanlık Yararına Teknolojiler Engelli Dostu kategorisinde işitme engelli bireyler için yapılan cihazla finallerde yarışacak.

Kdz.Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)’nin ‘İcat Çıkaran Kızlar’ Takımı, TEKNOFEST 2021’de İnsanlık Yararına Teknolojiler Engelli Dostu kategorisinde işitme engelli bireyler için yapılan cihazla finallerde yarışacak.

Danışman Öğretmen Müzeyyen Merve Bakangöz ve Teknofest proje takımı öğrencileri Sena Güdül, Ela Demiralay ve Ayşe Sibel Erdoğdu; Kdz. Ereğli’den finallere kalan tek takım olma başarısı gösterdiler.

SERİ ÜRETİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

Özel bir yazılım geliştirerek insanlığa faydalı olma yolunda emek harcayan Bakangöz ve öğrencilerini kutlayan Kdz. Ereğli Bilsem Müdürü Serkan Çakır, engelli bireylerin hayatını kolaylaştırma amacı ile geliştirilen ve ülke ekonomisine katma değer sağlayabilecek ürün özelliği taşıyan cihazın patent başvurularının yapılarak seri üretime hazır hale getirildiğini belirtti.

GALERİ FOTOĞRAFLARI İÇİN GÖRSELLERİ TIKLAYINIZ:

Paylaşın:
700 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ