logo

EREĞLİ CHP’DEN COVİD-19 MÜCADELESİNE DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Dr. Eylem Ertuğrul, Covid-19 salgının baş göstermeye başladığı ilk günden itibaren teşkilat olarak mücadele içinde olduklarını belirterek, bu kapsamda ihtiyaç sahibi insanlar için yaklaşık altı ton gıda maddesi temin edip dağıtımını gerçekleştirdiklerini bildirdi.

 CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Dr. Eylem Ertuğrul, Covid-19 salgını ile mücadeleye teşkilat olarak destek olduklarını açıkladı.

Ertuğrul, salgının baş göstermeye başlamasıyla 16 Mart tarihinden itibaren sıklaştırılan tedbirler ışığında ekonominin birçok damarının tıkandığını ve yörede de hayli fazla olan yardıma muhtaç ailelerin sayısının arttığını ifade etti.

Bu kapsamda teşkilat olarak mücadeleye katkı verdiklerini belirten Ertuğrul, şu görüşlere yer verdi:

“2020 yılının başlamasıyla birlikte, tüm kıtaları saran ve ülkemize de sirayet eden Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında, topyekun millet olarak bu mücadelede gayret gösteriyoruz. Herkesin malumu olduğu gibi, devletin gerçekleştirmeye çalıştıklarını gözlemlerken diğer yandan da belediyeler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve siyasî partilerle toplum yaşamında öncü olan kuruluşlar olarak bu gayretlere katkı veriyoruz.

“İHTİYAÇ SAHİBİ İNSANLARA ULAŞMAYA ÇALIŞTIK”

16 Mart tarihinden itibaren sıklaştırılan tedbirler ışığında ekonominin birçok damarı tıkanırken, yöremizde de hayli fazla olan yardıma muhtaç ailelerin sayısı arttı. İşsizliğin kol gezdiği bu yörede aramıza yeni işsizler katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Örgütü olarak da, salgının baş göstermeye başladığı ilk günden bu yana, başta Kadın ve Gençlik Kollarımızla birlikte ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmaya çalıştık. Son olarak da CHP Karadeniz Ereğli Ailesi olarak kendi imkanlarımızla yaklaşık altı ton gıda maddesi temin ettik. On günden bu yana bu gıda kolilerini partili kadınlarımız ve gençlerimizle birlikte yardım eli görmek isteyen vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. 17 Nisan Cuma günü de, Çaylıoğlu Köyü ve bağlı köylerde önceden tespit ettiğimiz ailelere bizzat ulaşarak gıda yardımı yaptık.

“BU SALGINDAN MİLLET OLARAK EL ELE VERİP KURTULACAĞIZ”

Bu çalışmayı yaparken tek amacımız, salgın karşısında alınan tedbirlere uyan; buna rağmen işsiz kalmayı göze alan, hiçbir maddi geliri olmayan insanlara yardım elimizi uzatmaktır. Bunu yaparken hiçbir vatandaşımıza ayrım yapmadan, her birinin bu güzel memleketin insanları olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmadık. Bu salgından millet olarak el ele vererek kurtulacağız. Şu unutulmamalıdır ki, bu sıkıntılı günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Örgütü başkanıyla, yönetimiyle, kollarında görevli kadınları ve gençleriyle görevinin başında olduğu gibi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız başta olmak üzere halkımızın yanındadır ve yardımcısıdır.”

Etiketler: » »
Share
406 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ