logo

EREĞLİ DOĞA KOLEJİ “İTÜ’LÜ OLMAKTAN MEMNUNUZ!”

  • Doğa Koleji Okullarının İTÜ vakfı tarafından satın alması ile ile ilgili kısa bir açıklama yapan Kdz. Ereğli Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, süreci yakından takip ettiklerini ve sonucu memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.
  • İTÜ’nün özellikle teknik eğitimde güçlü ve güvenilir dünya çapında bir marka olduğunu, Doğa Kolejinin akademik gücü ile birleşmesinin sinerji doğuracağını ifade eden Çataklı, velilerden olumlu mesajlar aldıkları kaydederek “bu vesile ile eğitim camiamızın, öğrenci ve velilerimizin, tüm halkımızın yeni yılını kutlar en iyi dileklerimiz iletiriz” dedi.

Doğa Koleji Okullarının İTÜ vakfı tarafından satın alması ile ile ilgili kısa bir açıklama yapan Kdz. Ereğli Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, süreci yakından takip ettiklerini ve İTÜ tarafından satın alınma sonucunu memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. İTÜ’nün teknik ve mali gücünün Doğa Kolejinin akademik gücü ile birleşmesinin sinerji doğuracağını ifade eden Çataklı, velilerden olumlu mesajlar aldıkları kaydederek İTÜ vakfı tarafından yapılan basın açıklamasını paylaştı.

  • İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ)Vakfının mali açıdan zora giren Doğa Kolejini satın alması ile ilgili yapılan açıklama ise şöyle:

” Doğa Koleji İTÜ ailesi bünyesinde yer alacak. Türkiye’de yaşanan büyük dönüşümün bir parçası olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Doğa Koleji’ni bünyesine alma kararı vermiştir.

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yönettiği süreç, Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır.

Son derece nitelikli öğrenciler yetiştirmiş ve modern eğitim altyapısına sahip Doğa Koleji’ni eğitim alanında bir yatırım fırsatı olarak değerlendiren kurumumuz, kolej bünyesindeki öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarına çözüm sunmuş olmaktan da büyük mutluluk duymaktadır.

Doğa Koleji, İTÜ ailesinin gücü ve deneyimiyle geleceğimizin teminatı yavrularımızın yetişmesinde her zamankinden daha fazla sorumluluk üstlenecektir.

Sürecin başından beri desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a şükranlarımızı sunarız. “

Etiketler:
Share
1147 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ