logo

EREĞLİ EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNU 450 ÖĞRETMEN YEMİN ETTİ

BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi’nden 2020-2021 akademik yılında mezun olmaya hak kazanan 450 öğretmen adayı için yemin ve kep atma töreni düzenlendi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nden 2020-2021 akademik yılında mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için yemin ve kep atma töreni düzenlendi.

Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde pandemi kurallarına uyularak düzenlenen törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, BEÜ Rektör Vekili Kemal Büyükgüzel, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Vekili Emrah Karaarslan, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Hayırsever Zuhal Yılmaz, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören mezun öğrencilerin salondaki yerlerini almalarının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

YAVUZ, “450 ÖĞRENCİMİZİ GELECEĞE UĞURLUYORUZ”

Açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Soner Yavuz, Ereğli Eğitim Fakültesi olarak 21’inci dönem mezunlarını verdiklerini belirterek, “bizler eğitim öğretime başladığımız 1997 yılından beri şu anda Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan binlerce mezunu olan bir fakülteyiz. Bu 21 yıllık süre içerisinde 8 bin kadar öğrencimizi öğretmen olarak mezun ettik. 2020-2021 akademik yılı sonunda da fakültemizin 8 anabilim dalından toplam 450 mezunumuzu geleceğe gururla uğurluyoruz.”dedi.

BÜYÜKGÜZEL, “YOLUNUZU SADECE AKLIN, VİCDANIN VE BİLİMİN IŞIĞI AYDINLATSIN”

Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel de mezun öğrencileri kutlayarak, “bu mezuniyet töreninin bizim için ayrıcalığı ve önemi var, üniversite birincimizin de Ereğli Eğitim Fakültemizden çıkması bizim için gurur vericidir. Sevgili öğrenciler, birer eğitimci olarak mezun oldunuz. Biliyorsunuz ki güçlü ülkelerin temelinde eğitim yatar. Artık mezun olduğunuz bölümlerdeki hocalarınızla birer meslektaşsınız. Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Unutmayın ki; dürüst, çalışkan ve üretken bir insan bir değerdir ve ancak değer oluşturduğunuzda başarıyla ulaşabilirsiniz ve başarı sizi takip eder. Sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil ülkemiz ve insanlık içinde başarılı olmak zorundasınız. Bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum ve üstün başarılar diliyorum, yolunuz ve bahtınız açık olsun.”diye konuştu.

ÇORUMLUOĞLU, “ÜLKE OLARAK SİZE GÜVENİYORUZ”

Törende son konuşmayı yapan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, mezun öğrencilerin mutluluğuna ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve fakültenin başarısının öneminde değindi. Mezun öğretmenlere hayata dair bilgiler veren Kaymakam Çorumluoğlu, “Bu ülkeye hizmet etme, bu ülkenin geleceğine ışık tutacak gençleri yetiştirme görevi size verilecek. Bu hayattaki en zor işlerden bir tanesi. Bugün bir mühendis, kimyager ya da başka bir branş zor gibi gözükür ama öğretmenlik mesleği en zor mesleklerden bir tanesidir ki dışarda göründüğünün aksine. Çünkü eğer iyi bir birey, iyi bir çocuk, iyi bir öğrenci yetiştiremezseniz ülke olarak büyümenin, gelişmenin, kalkınmanın yanında yer alamazsınız. Gelişmiş ülkelerde gördüğümüz en önemli husus okullara, öğretmenlere, öğrencilere verilen değerdi. Biz de bunu ne kadar üst seviyeye çıkartırsak ilk 10 ülke arasına o kadar çabuk gireriz. Huzurlu bir toplum içerisinde bulunuruz. Sokağa çıktığınızda siz de mutlu olursunuz, bireyler de mutlu olur. Ama eğer bu eğitimi veremezsek sokak anarşi olur, insanlar kötü alışkanlıklar içerisinde olur. Kendinizi iyi yetiştirin, teknoloji konusunda da kendinizi geliştirin. Bu meyanda yolunuz açık olsun. Ülke olarak size güveniyoruz. Bu memlekete hizmet edeceğinize inanıyoruz. Bizden almış olduğunuz bu bayrağı daha ilerilere taşıyacağınıza da eminim.” ifadelerine yer verdi.

ÜNİVERSİTE BİRİNCİSİ EREĞLİ’DEN ÇIKTI : DERECE YAPAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konuşmaların ardından üniversite ve fakülte birincisi Yasin Alaca’ya belge ve plaket takdimi yapıldı. Alaca, daha sonra mezuniyet yaş kütüğüne plaket çaktı.

Törenin devamında Eğitim Fakültesi’ni derece ile bitiren öğrencilere belge ve armağanları takdim edildi. Yine Hayırsever Zuhal Yılmaz da dereceye giren öğrencilere hediyelerini sundu.

Eğitim Fakültesi’nin Anabilim dallarını derece ile bitiren öğrencilere de belgeleri takdim edildikten sonra tüm öğrencilere diplomaları protokol üyelerince verildi.

Tören mezunların öğretmenlik yeminini etmesinin ardından hep birlikte kep atmaları ile son buldu.

Paylaşın:
433 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ