logo

EREĞLİ EKİBİ KASTAMONU’DA YOĞUN MÜCADELE VERİYOR

Batı Karadeniz’de yaşanan büyük sel felaketi üzerine Kdz. Ereğli Belediyesi’nden gönderilen ekip bölgedeki çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Türkiye, Batı Karadeniz’de yaşanan büyük sel felaketi haberleriyle sarsılırken, Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri de arama kurtarma faaliyetlerine katılıyor.

Dün yola çıkan 11 kişilik Ereğli İtfaiyeciler Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği (ERİDAK) ekibi ile 5 kişilik itfaiye ekibinin ardından; bugün de vidanjör ve kamyonla 5 kişilik ekip Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak için harekete geçti.

“EKİPLERİMİZ GECE BOYUNCA MÜCADELE VERDİ”

Bölgeye giderek çalışmalara katılan ekip ile ilgili de bilgi veren Başkan Posbıyık, “Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve ERİDAK ekibine, dün bölgeye ulaştığı andan itibaren AFAD tarafından görev verildi. Önce Dumlupınar Caddesi’nde kayıp bir kişi arandı. Çatalzeytin’de Öğretmenevi’nin ve diğer binaların bodrumuna dolmuş sular tahliye edildi. Tekstil Fabrikası’ndaki sular boşaltıldı. Kayıp bir çiftin arama çalışmalarına yoğunlaşıldı. Ekiplerimiz gece boyunca mücadele verdi, çalışmalar sürüyor” ifadelerini kullandı.

Share
203 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ