logo

EREĞLİ GALERİCİLER SİTESİNE BANKA VE NOTER TALEBİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kısa bir süre önce yapımı tamamlanarak hizmete giren ve 38 galericinin yer aldığı Galericiler Sitesi yöneticileri bölgeye noter ve banka şubesi açılmasını istedi.

Kdz. Ereğli Galericiler Sitesi Başkanı Ali Yanık, Başkan Yardımcısı Ferhat Durgut, Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaarslan, Belen Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Cengiz Güneş ve bazı mahalle muhtarları, kısa süre önce hizmete giren Galericiler Sitesi’nde basın açıklaması yaptı.

Galericiler sitesinde ortalama aylık 300-400 arası otomobil satışının gerçekleşmesinin öngörüldüğünü ifade eden yöneticiler, sitenin tüm Batı Karadeniz Bölgesi’ne hitap edeceğini ifade etti.

Toplantıda ilk açıklamayı yapan Galericiler sitesi Başkanı Ali Yanık, bölgede galericiler sitesinin yanı sıra Belen Sanayi Sitesi, Hastane ve Terminal gibi büyük işletmelerin yer aldığını belirterek burada en büyük ihtiyacın noter ve banka şubesi olduğunu dile getirdi.

38 DÜKKAN, 5 HİZMET BİNASI VAR

Yanık gazetecilere yaptığı açıklamada “Böyle bir galeri sitesini elde ettiğimizi ve bölgemizde büyük bir potansiyel söz konusu olduğumuzu ifade ediyoruz. Ereğlimize hayırlı olsun düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bu bölgeye açmaktaki amacımız şehir trafiğindeki araçları da buraya çekerek trafiği rahatlatmakta bir etkimiz olabilir. Bölgemizin nezih bir yeri olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde Düzce’de ve Samsun’da bulunuyor. Devletimizin tebligatlarına göre yetki belgesi olmayanların ister istemez bina altlarında durması yasak. Bu durum da herkes olur olmaz yerlere gidecek. Ama yetki belgesini 2022’nin 6. ayına aldılar. Burayı biz yaklaşık olarak 5-6 senedir dizayn ediyoruz. Burada 38 tane dükkan ve 5 hizmet binası var. Kamu kurumu olabilmesi için bölgemizin büyük bir potansiyeli var” dedi.

BANKA ŞUBESİ VE NOTER GELİRSE İŞLEMLER KOLAYLAŞACAK

Belen Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Cengiz Güneş’te bölgeye bir noter ve banka şubesinin gelmesi gerektiğini vurguladı. Güneş konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Buraya bir noter lazım. Zaten bankası, noteri bir sanayi olarak, yeni bir sanayimiz daha var onda da bir sürü noter işlemlerimiz olacak. Noterin, bankanın veya bankamatiklerin buraya gelmesi çevre için çok iyi olacak. Çünkü hastane burada, ticari alanlar gelişmeye devam ediyor.”

GELİŞME POTANSİYELİ VAR

Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaarslan ise bölgenin gelişmiş ve halende gelişmeye devam eden bir potansiyele sahip olduğunu belirterek buraya gelecek noter ile banka şubesinin Kepez, Ören, Ömerli ve Belen Mahallesi’nin yanı sıra bir belde ve 60 köye de hizmet vereceğini vurguladı.
Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ise bölgeye bu yatırımı yapan ve yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Ereğli Galericiler Sitesi Başkan Yardımcısı Ferhat Durgut ise hizmete giren galericiler sitesinde ki 38 dükkanın ortalama her birinin 15-20 araç sattığı düşünüldüğünde tüm Batı Karadeniz’e hitap ettiğinin görüleceğini ifade etti.

Etiketler:
Share
389 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ