logo

EREĞLİ KAYMAKAMI’NDAN ‘KIRMIZI’ UYARISI

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Erdemir’in tedarik ettiği tablet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada Covid sürecine ilişkin iki önemli uyarıda bulundu. Aşılamada sırası geldiği halde yüzde 62 aşılama oranına ancak ulaşıldığını ve hemen aşı olması gerektiğini vurgulayan Çorumluoğlu, Koronavirüs vaka sayısında da artış olduğunu kaydederek, “böyle devam ederse 15 gün sonra kırmızı(Yüksek riskli bölge) olabiliriz.” dedi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Erdemir’in tedarik ettiği tablet dağıtım töreninde gündeme ilişkin konuştu. Eredemir yönetimi tarafından bağışlanan toplam 1245 tablet için teşekkür eden Çorumluoğlu, ilçe genelinde bağış yolu ile elde edilen tablet sayısının bin 916 adete ulaştığını hatırlatarak, değer olarak yaklaşık 2 milyon tl’yi bulduğunu bildirdi ve “Ereğli’ye yakışmıştır, güvenimiz boşa çıkmadı” dedi.

Erdemir ile Ereğli’nin etle tırnak gibi ayrılmaz bütün olduğunu savunan Çorumluoğlu, Erdemir’İn fakülte yapımı sözü de olduğunu hatırlatarak Özel Eğitim Okulu eksikliğine dikkat çekti ve ilçeye bu okulu ve yüzme havuzu kazandırılmak istendiğini açıkladı.

COVİD-19’DA 2 ÖNEMLİ UYARI : AŞI VE KIRMIZI TEHLİKE!

Çorumluoğlu Covid 19 sürecine ilişkin yaptığı açıklamada ise önceki uyarılarını tekrarlayarak aşılamada sırası geldiği halde yüzde 62 aşılama oranına ancak ulaşıldığını bildirdi. Sırası gelenin hemen aşı olması gerektiğini vurgulayan Çorumluoğlu, Koronavirüs vaka sayısında da artış olduğunu kaydetti ve “böyle devam ederse 15 gün sonra kırmızı(Yüksek riskli bölge) olabiliriz.” sözleri ile tedbirlere moral bozmadan titizlikle uyulması gerektiği uyarısında bulundu.

HAYRETTİN YAVUZ’A TEŞEKKÜR, TURİZM PROJELERİNE ÖVGÜ

Eğitim hayırseveri Şahinde-Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi bağışçısı Hayrettin Yavuz’a teşekkür eden Çorumluoğlu ayrıca, ilçeye kazandırılacak turizm projelerinin ufuk açacağını savunarak, Kayalıdere şelaleleri, Kandilli Ereğli arasındaki eski tren yolunun bisiklet ve yürüyüş yolu olarak düzenlenmesi ile eski gar binasının restorasyonu projelerine dikkat çekti.

Çorumluoğlu birlik-beraberlik mesajları verdiği konuşmasında, mart ayının Zonguldak için acılarla dolu olduğunu hatırlatarak tüm maden şehitlerini rahmetle andığını ifade etti.

Etiketler: »
Share
373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ