logo

EREĞLİ KIZILAY’DAN ŞEHİT VE GAZİ KABİRLERİNE ZİYARET

Kdz. Ereğli Türk Kızılay’ı Ereğli şube Başkanı Yaşar Ciğer ve yöneticilerinin, bayramın ikinci gününde, şehit ve gazilerin kabirlerini ziyaret ederek Fatiha okudukları bildirildi.

Türk Kızılay’ı Ereğli şube Başkanı Yaşar Ciğer ve yöneticileri, ilçenin çeşitli mezarlıklarında şehit ve gazi mezarlarını ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim okutturdu.

Kızılay Şube Yönetiminden verilen bilgiye göre, Ciğer ve ekibi Şehit Vefa Karakurdu, Şehit Oğuzhan Demir Düven, Şehit Hüseyin Bırak, Şehit Tunahan Kartal, Şehit Noyan Aydın, Kıbrıs Gazisi Halil Yaman Ve Kızılay Karadeniz Ereğli şubesi önceki dönem vefat eden başkanı Yusuf Oktay’ın kabirleri başında ziyaret ettiler.

ŞÜKRAN, MİNNET VE RAHMETLE ANDILAR

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Türk Kızılay’ı Ereğli şube Başkanı Yaşar Ciğer “Bugün Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli şubesi olarak şehit ve gazi mezarlıklarını ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim ve Yasin-i Şerif okuyarak dualar ettik. Vatan uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimizin Şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ayrıca önceki dönem Kızılay Şube başkanımız Yusuf Oktay’ın mezarında ziyaret ederek Yasin-i Şerif ve dualar okuduk. Rabbim dualarımızı kabul eylesin” dedi.

Etiketler: »
Share
395 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ