logo

EREĞLİ-ORMANLI’DA DERE TAŞTI, SEL OLDU!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde etkili olan sağanak yağış Ormanlı beldesi merkezinde sele neden oldu. Derenin taşması sonucu onlarca dükkân sel suları ile doldu, araçlar su altında kaldı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi’nde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmur bir süre sonra derelerin taşması sonucu sele neden oldu.

Sel nedeniyle Ormanlı beldesi girişinde bulunan Ortacı köyü yolu sularla doldu. Yolun su altında kalması nedeniyle Ormanlı beldesine giriş çıkışlar Alaplı tarafından sağlanabiliyor. Beldede iki ayrı derenin taşması nedeniyle onlarca dükkân ve çok sayıda otomobil sular altında kaldı. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ile Ormanlı Belediyesi ekipleri beldede esnaflara yardımcı olmaya çalışırken, esnaf dükkânlara dolan suları boşaltabilmek için yoğun çaba harcıyor.
Kdz. Ereğli ilçesinde ayrıca Toyfanlı, Bakırlık ve Kızılca köylerinden geçen derelerin taşması sonucu bir çok ev sular altında kaldı.
Alaplı ilçesinde ise Dağ köyündeki derenin taşması sonucu tarım arazileri sular altında kaldı.
Zonguldak Valiliğinin yaşanan sel sonrası hasar tespiti için çalışma başlattığı ifade edildi.

Öte yandan; Alaplı Gümeli Belde Belediye Başkanı Ahmet Saydam, sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel nedeniyle vatandaşları uyardı.

Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Gümeli Ormanlı bölgesinde çok kuvvetli sağanak yağış beklendiğini belirterek vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi. Bölgede devam eden gök gürültülü sağanak yağışların etkisini arttırması üzerine sel meydana geldiğini şu ana kadar can ve mal kaybı yaşanmadığını belirten Saydam, yaptığı açıklamada “Gümeli Belediyesi olarak söz konusu bölgelerimizde gerekli tedbirlerimizi almış durumdayız. Çok kuvvetli sağanak yağışların devam etmesi bekleniyor. Ani sel, su baskını, heyelan ve yıldırım tehlikesini beraberinde getirebilecek olan çok kuvvetli sağanak yağış hususunda halkımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını, halkımızın dikkatine zorunlu olmadıkça yağan yağmurlar durana kadar araçlarla gezinmemesine karşı uyarıyoruz” dedi.

Paylaşın:
663 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ