logo

EREĞLİ PLAJLARINDA SU KALİTESİ ‘İYİ’ ÇIKTI

Ereğli’de bulunan plajlarda su kalitesi ‘iyi’ çıktı

Zonguldak’ta https://yuzme.saglik.gov.tr internet adresinden paylaşılan bilgilere göre; Ereğli Sevgi Plajı, Barış Plajı ve Aqua Beach Plajı’ndan alınan su numunelerinin iyi olduğu tespit edildi.

Zonguldak Valiliği; il genelinde bulunan plajların su kalitesi ile ilgili bilgilerin https://yuzme.saglik.gov.tr internet adresinden halka açık şekilde paylaşıldığını açıkladı.

Zonguldak’ta yüzme suyu olarak kullanılan alanlarda numune alım noktaları belirlemek, yüzme sezonu öncesi ve sonrası değerlendirmeyi yapmak üzere Zonguldak İli Yüzme Suyu Komisyonu kurulduğunu hatırlatan Valilik, şu açıklamayı yaptı:

15 GÜNDE BİR 19 NOKTADAN NUMUNE ALINIYOR

“Halk sağlığını korumak, geliştirmek, sağlığa zarar veren hastalıklarla ve zararlı etkenlerle mücadele etmek ve genel sağlığın korunması amacıyla çalışmalar yapılmaktadır.
Karadeniz Bölgesi için belirlenmiş olan yüzme sezonu 15 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında İl Sağlık Müdürlüğünce belirlenen takvim doğrultusunda 15 (on beş) günde bir olmak üzere sahil şeridinde 19 (on dokuz) adet yüzme suyu noktasından numune çalışmaları İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüklerince yapılmaktadır. Alınan numuneler mikrobiyolojik analizleri yapılmak üzere Zonguldak Halk Sağlığı Laboratuvarına teslim edilmektedir.            

Yüzme suyu analiz sonuçları, paydaş kurumlarla paylaşılmakta, kamuoyunun bilgilendirilmesi amaçlı olarak da Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce hazırlanan https://yuzme.saglik.gov.tr internet adresi ve Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü https://zonguldakism.saglik.gov.tr web sayfasında halka açık bir şekilde yayınlanmaktadır.”

Diğer yandan https://yuzme.saglik.gov.tr internet adresinden paylaşılan verilere bakıldığında Kdz. Ereğli’de bulunan Sevgi Plajı, Barış Plajı ve Aqua Beach Plajı’nda su kalitesinin iyi olduğu görüldü.

Share
217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ