logo

EREĞLİ SAHİLİ YENİDEN CANLANIYOR!

  • Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Kasım felaketinde büyük zarar gören sahilde yapılan düzenleme çalışmalarını adım adım takip ediyor. Başkan Posbıyık ayrıca, felakette zarar gören ve belediyenin de katkılarıyla yenilenen sahil gözlemecilerini de yeniden hizmete açtı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ’25 yılda ilmik ilmik ördüm’ dediği Türkiye’nin en güzel sahillerinden biri haline gelen Kdz. Ereğli sahilinde felaketin izlerinin silinmesi için yapılan çalışmaları yakından takip ediyor.

Başkan Posbıyık, amfi tiyatro karşısında 19 Kasım felaketinde karaya oturan Pallada isimli kuru yük gemisinin hurdalarının kaldırma çalışmalarını yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Posbıyık, gemi enkazının kaldırılmasının ardından tamamen zarar gören amfi tiyatroyu yeniden yapmak için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilde 3 etap halinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Posbıyık, zarar gören ağaçların bakımlarının ve çevresindeki çimlendirme çalışmalarının bir an evvel tamamlanması talimatını verdi.

TÖRENLE AÇILDI

Sahilin uğrak noktalarından olan gözlemecilerin yeniden açılışında, Başkan Posbıyık tüm esnafa hayırlı ve bereketli kazançlar diledi. Açılış kurdelasını kesen Başkan Posbıyık; “Yaşanan felakette sahil bandında bulunan hemen tüm esnafta büyük zarar gördü. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın. Gözlemeciler yapılan yeni düzenlemelerin ardından artık daha hijyen ve daha güzel bir ortamda hizmet verecekler. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi. El işi pazarı esnafı Başkan Posbıyık’a verdiği katkı nedeniyle teşekkür etti.

.

GALERİ FOTOĞRAFLARI İÇİN GÖRSELLERİ TIKLAYINIZ:

.

Paylaşın:
209 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ