logo

EREĞLİ’DE YENİ VE ÖNEMLİ KARARLAR!..

Kdz. Ereğli’de İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun Kaymakam İsmail Çorumluoğlu Başkanlığı’nda toplanarak Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yeni ve önemli kararlar aldığı bildirildi.  

Kdz. Ereğli’de İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun Kaymakam İsmail Çorumluoğlu Başkanlığı’nda Kaymakamlık toplantı salonunda toplandığı bildirildi.

Toplantıda; Son günlerde Çin’de başlayıp Dünya’nın birçok ülkesine yayılan ve Ülkemizde de tespit edilen, bulaşıcı ve salgın hastalıklara sebep olan Coronavirüs (2019-nCoV) hastalığından korunmak için alınan tedbirler alındığı açıklandı.

UMUMA AÇIK PAZARLAR KAPATILDI, İLÇELER ARASI GİRİŞ ÇIKIŞLARA KISITLAMA GETİRİLDİ

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlar şöyle:

1- İlçe Merkezimiz ve Beldelerimizde Umuma açık pazar yerlerinin 14 (on dört) süre ile geçici olarak faaliyetlerinin durdurulmasına, konunun Belediye Başkanlıklarınca ilgililere tebliğ edilerek takip edilmesine, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine,

2- İlçemiz ile diğer İller arası (toplu taşıma, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş /çıkışlar 06.04.2020 saat 24.00 dan itibaren aşağıda belirtilen il dışı giriş/çıkış şartlarına uygun şekilde 14 (on dört) gün süre ile kapatılmasına,

a. Temel ihtiyaç (gıda/temizlik vb.) malzemeleri ile ilaç ve tıbbi malzemeler başta olmak üzere tüm ticari faaliyetlerin sürekliliği için gerekli olan ürün ve/veya malzemelerin lojistiği, üretimi ve naklinde yurt içi ve yurt dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar ve araçları; malın cinsi, teslimat yeri/alıcıcı adresi, teslimat tarihini gösteren taşıma irsaliyesi, teslimat makbuz veya fatura vb. belgeler ile giriş/çıkış yapabileceklerdir. Belirtilen amaçlarla ilçeler arası giriş/çıkış yapanlar, giriş/çıkış amacını gösteren belgeler ile ilk çıkış ilçesine dönebileceklerdir. Bu şekilde ilçeler arası giriş/çıkış yapan ticari araç sürücüleri seyahatleri süresince, değişim sürelerine uyarak maske takmak, temas gerektirdiği durumlarda sosyal mesafe kuralına uymak zorundadır.

b. Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe enerji arz güvenliğinin ihtiyaç duyduğu malzemenin nakli ve üretiminin gerçekleşmesinde görevli olanlar ve araçları; enerji sektöründe görevli olduklarına dair ilgili şirket tarafından düzenlenecek olan görev belgesi ve/veya sevk irsaliyesi ile ilçeler arası giriş/çıkış yapabileceklerdir.

c. Çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan ya da işyeri sahiplerinin, ikamet ve işyerlerinin ilimizden/ilçelerimizden farklı ilçelerde bulunması durumunda ilçeler arasında giriş/çıkışları; bu durumu ispatlayan (yerleşim yeri/ikamet belgesi, SGK kayıt belgesi) belgeleri ibraz etmek şartı ile yapabilecektir.

d. Başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu görevi ve hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında görevli olanlar; görevli olduklarına dair belge veya kimlikle İlçeler arası giriş/çıkış yapabileceklerdir.

e. Yukarıda belirtilen hususlar dışında özellik ve önem arz eden giriş ve çıkışlar Kaymakamlığımız tarafından düzenlenecek Seyahat İzin Belgesi ile yapılabilecektir.

Etiketler: »
Share
640 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ