logo

EREĞLİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRI GÖNDERİLDİ

Zonguldak Valiliği talimatıyla, Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde Türk Metal Sendikası üye ve işçilerinin katkılarıyla hazırlanan yardım tırı düzenlenen tören sonrasında yola çıktı.

Zonguldak Valiliği talimatıyla, Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde Türk Metal Sendikası üye ve işçilerinin katkılarıyla hazırlanan yardım tırı düzenlenen tören sonrasında yola çıktı.

Metal Kooperatifi önünde düzenlenen törene  Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik, İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Türk Metal Sendikası ve Metal Koop Yöneticileri ile sendika üyesi işçiler katıldı.

ERCAN, ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan,  törende yaptığı konuşmada kısa süre önce Elazığ bölgesinde yaşanan depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığını ifade ederek, “sayın kaymakamımız nezdinde düzenlenen bu kampanya kapsamında oradaki deprem mağdurlarına, Erdemir Çalışanları ve Türk Metal Sendikası üyeleri olarak duyarsız kalmadığınız için,  hepinize Ereğli kamuoyu önünde şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum.  Her zaman birlik beraberlik içinde olduğunuzu bugün de gösterdiniz.”dedi.

ÇORUMLUOĞLU; “ÖNÜMÜZDEKİ CUMA BİR TIR DAHA GÖNDERECEĞİZ”

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da içişleri bakanlığı organizasyonuyla, valiliklere bir talimat gönderildiğini hatırlattı ve “Bu talimat sonunda, her hafta Zonguldak’tan bir kamyon gidecek denildi. Geçen hafta Zonguldak Merkez bu kamyonu gönderdi. Vali Yardımcımız bizi aradı, ‘Bir kamyon da biz Ereğli’den bekliyoruz’ dedi. Ben de ‘Sayın Vali Yardımcım, ben Ereğli’ye güveniyorum, inşallah bir kamyon da biz buradan göndeririz dedim. Bunu sendika başkanımızla, Erdemir’le, belediyemizle, sivil toplum kuruluşlarımız, şirketlerimizle görüştük. Görüştüğümüzde biz bekliyorduk ki Metal İş Sendikası’ndan yüz yüzelli paket gelir, biz de biraz daha diğer kurumlardan üzerine koyarak, bir tır olarak göndeririz dedik. Ama sağolsun değerli sendika başkanımız dün beni ziyaret etti. ‘İşçi kardeşlerimiz büyük bir teveccüh gösterdi, ilk tırı sadece bizim işçi arkadaşlarımız göndersin’ dedi. Ben de bundan ziyadesiyle memnun oldum. Bu açıdan ben de valilik makamını aradım, ‘Sayın valim biz ilk tırı yarın gönderiyoruz, önümüzdeki Cuma haber vermiş olduğumuz STK’lar ve şirketlerimizle biz bir tır daha göndereceğiz’  dedim.”dedi.

“BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BOZMAYALIM”

Çorumluoğlu, böyle zamanlarda birlik beraberliğin önemine vurgu yaparak, “Çünkü doğal afet diyoruz. Geçenlerde sayın içişleri bakanımızın bir konferansta konuşmasını dinledim. Şunu söyledi ‘ Değerli kaymakam arkadaşlarım, ben terörden korkmuyorum, terörü bitirdik, dibini kazıdık. Ama doğal afette ülke olarak sıkıntı çekebiliriz dedi. Ne yazık ki bundan on, onbeş gün sonra Elazığ, Malatya civarındaki deprem başımıza geldi. Bugün orada olur, yarın başka bir yerde olur ama ekonomimiz iyi de olsa, kötü de olsa bir şeye ihtiyacımız var. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bu ülkenin başına ne kadar çorap örülmek istenirse istersin, hiçbir kuvvet buna muvaffak olamayacaktır. Nasıl kurtuluş savaşında muvaffak olamadılarsa, nasıl 15 Temmuz’da muvaffak olamadılarsa, İdlib’de de muvaffak olamayacaklar. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi bozmayalım.”ifadelerine yer verdi.

“ÜLKE OLARAK BUNLARDAN DERS ALMALIYIZ”

Kaymakam Çorumluoğlu, konuşmasında kentsel dönüşüm ve binaların sağlamlaştırılması uyarısında da bulundu ve şu ifadelere yer verdi:

“Bu manada çoluk çocuğunuzun rızkını bu tıra koydunuz, kendi cebinizden feragatte bulundunuz. Bunlar kolay şeyler değil. Lafla kimi şeyler kolay geliyor ama cebinden çıkarıp vermek her babayiğidin harcı değil. Ben bu yüzden buradaki hazıruna, değerli işçi kardeşlerimize, kaymakamlık ve valilik adına, her şeyden önce Türk Milleti adına teşekkür ediyorum. Cenabı Allah’tan dua ediyorum, bu tip musibetler, bu tür sıkıntılar başımıza gelmesin. Ama gelmemesi için bu da bir vesile. Binalarınızla ilgili kentsel dönüşüm gibi çalışmanız varsa, ülke olarak bunlardan ders almamız lazım. Bu mübarek günde, bereketli bir yağmurun altında sizlerle beraber ıslanmanın da muhabbetiyle, emeği geçen başta sendika başkanımıza, bu organizasyonu yürüten vakıf müdürümüze, belediye başkanımıza, bu çalışmayı yürüten tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Müftü Recai Albayrak tarafından dua yaptırıldı ve yardım malzemelerinin bulunduğu tır deprem bölgesine gitmek üzere yola çıktı.

Share
387 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ