logo

ERMED YÖNETİMİ, BAŞKAN POSBIYIK’I ZİYARET ETTİ

Kdz. Ereğli’de yeni kurulan Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Başkanı Doğan Gönüllü ve yönetim kurulu Başkan Halil Posbıyık’ı ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, medya mensubu ve gazetecilerin bir araya gelerek kurdukları yeni dernek olan Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Gönüllü ve yönetimi başkanlık makamında kabul etti.

GÖNÜLLÜ’DEN ‘DEMOKRASİ, MESLEK VE EREĞLİ’ VURGUSU

Dernek Başkanı Doğan Gönüllü, Kdz. Ereğli Belediyesi ile işbirliği halinde olacaklarını belirterek; “Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği, bir süre önce yola çıkmıştık. Olgunlaşma süreci bu döneme denk geldi. 9 arkadaş kurucu yönetim kurulu üyesi olarak derneğimizi kurduk. Resmi işlemleri tamamladık, tüzüğümüzü onaylattık. Mesleğin, meslektaşların ve özellikle Kdz. Ereğli’nin gelişmesi yönünde ne yapabiliriz hedefiyle demokrasi çatısı altında kuruluşumuzu yaptık. Sizinde şehir dışında olmanız nedeniyle gecikmiş bir ziyaret oldu. Belediye ile Gazeteciler Derneği ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği içerisinde olacaktır. Bizde olacağız. Desteklerinizi bekleriz. Bizimde yapabileceğimiz bir şey olursa her zaman yanınızdayız” dedi.

POSBIYIK “BÖYLE YÖNETİCİLERE İHTİYACIMIZ VAR”

ERMED Yönetimine başarılar dileyen Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Böyle güzel, anlaşan, uyuşan Ereğli’nin demokrasisini düşünen yöneticilere ihtiyacımız var. Gazeteciler de bir hayli sıkıntılar içerisindeydi. Son zamanlardaki gelişmelerden o yüzden seviniyoruz. Şahsımız için değil Ereğli için mutlu ediyor. Hakikaten gazeteciler adına sıkıntılı günlerden geçildi. Çok şikayetler vardı, yansımaları da vardı. Değişim oldu, heyecan oldu. Bir tarafta seçim oldu, diğer tarafta dernek kurdunuz. Hayırlı olsun, Allah yolunuzu açık etsin, tebrik ediyorum, kutluyorum.”

“EREĞİ PİDESİ İÇİN COĞRAFİ İŞARET ALINACAK”

Gazeteciler ayrıca, ‘Aşkım Ereğli’ ve ‘Sevgi, Barış, Dostluk’ sloganlarının marka tescili alması nedeniyle Başkan Posbıyık’ı tebrik ettiler. Yeni girişimlerin olduğunu belirten Başkan Posbıyık da; “Ayrıca Çileği aldık. Coğrafi işaretleme olarak. Derneğe yardımcı olduk. Şimdide kuzu kestanesi olarak Raif(Tokel) bey ilgileniyor, başvuruda bulunduk. Şimdide Ereğli pidesinin almak istiyoruz. Vali beyde bu konuda bizden ricada bulundu. Üzerinde çalışıyoruz” dedi.

ERMED Yönetiminden Başkan Doğan Gönüllü ile birlikte Sabriye Aşır, Fikri Kapan, Hüseyin Aksakal, Aykut Ateş ve Fahrettin Özaydın’ın katıldığı; Arzu Tekin, Yeşim Çakır ile Sadettin Yıldızhan’ın katılım sağlayamadığı ziyaretin anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler: » » »
Share
273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ