logo

ERTUĞRUL, “ARTIK SESİZ VE DUYARSIZ KALMAYIN”

Elmatepe’de yaşanan kazalara dikkati çeken ve yetkililere, “Bu kentin insanlarına hak ettiği değeri verin” diye seslenen CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkan Eylem Ertuğrul, “Bu çığlığa artık sessiz ve duyarsız kalmayın. Yitip giden canların telafisi yok. Yitirdiğimiz insanlar için dökülen gözyaşlarını artık durdurun” dedi.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı ve dün iki kişinin yaralanması ile sonuçlanan trafik kazasının ardından bugün basın açıklamasında bulundu.

Mahalle sakinlerinin de katılımı ile Elmatepe’de gazetecilere açıklamada bulunan Ertuğrul, trafik kazalarının yoğun yaşandığı bir çoğunun ölümle sonuçlandığı Kepez güzergahının ardından Elmatepe’de de benzer olaylarla karşı karşıya kalındığını ifade ederek şunları söyledi:

“BİR HİÇ UĞRUNA…”

“Milenyum sonrası Türkiye’nin, ilgisizlik ve vurdum duymazlıklar sonucu sıkıntıları devam eden; hatta insanları bir hiç uğruna hayatlarını kaybettiği bir kentinde yaşıyoruz. Yıllar boyu, ağır sanayi kenti olması sebebi ile, canlarını iş kazalarında yitiren, bu yönüyle de şehitler diyarı olarak anılmaya başlayan Karadeniz Ereğli, son dönemlerde ise, trafik kazalarıyla anılır oldu. Uzun bir süre, ölüm yolu olarak bilinen Kepez yolunda, onca ikaza rağmen alınmayan tedbirler yüzünden can kaybeden Ereğli, bugünlerde de benzer bir sıkıntıyı Elmatepe’de yaşıyor.

“ÜST GEÇİT EKSİKLİĞİNDEN…”

Önceki dönem yerel yönetim tarafından başlatılan, ancak Erdemir’e giden yüksek gerilim hatlarının geçtiği noktada yapılmaya başlanması sebebiyle, tehlike arz edeceği endişesi ile tamamlanmayan üst geçit eksikliğinden dolayı, şu an bulunduğumuz noktada birçok trafik kazası yaşandı. Genç-yaşlı, kadın-çocuk herkesin, evlerine varabilmek için kullanmak zorunda olduğu bu yaya geçidinde, önüne geçilmesi mümkün hale getirilemeyen hız tutkusu sebebiyle kısa aralıklarla insanlarımız ölümcül kazalarla karşı karşıya kaldılar.

“BURASI KOSKOCA KENTİN GİRİŞ KAPISI”

Günümüz yapı teknolojisi göz önüne alındığında, zaman ve maliyet açısından, yapılabilecek en kolay çalışmalar bir türlü yapılmadı. Oysa bu nokta, yaklaşık sekiz bin insanın yaşadığı bir mahallenin girişi. Burası koskoca bir kentin giriş kapısı. Yani bir anlamda da bu kentin vitrini. Birkaç gün içinde yapımı sağlanacak bir sinyalizasyon ya da bir üst geçit ile, insanlarımızın karşıdan karşıya geçmeleri güven altına alınabilecekken, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünün ilgisizliği yüzünden dün de canımız yandı. İki vatandaşımız, bir aracın kendilerine çarpması sonucu feci şekilde yaralandılar.

“BÖYLE BİR KADER OLMAZ, OLAMAZ”

Bu aymazlığa ve ilgisizliğe kader demek ve işin içinden sıyrılıp sorumluluğu atmak mantık dışıdır. Böyle bir kader olmaz, olamaz. Bu durum, Karadeniz Ereğli halkına reva görülemez. Burada istenen, sadece bir sinyalizasyon, bir üst geçit ya da alt geçit değildir. Elmatepe insanı, çocuklarının, anne-babalarının can güvenliğinin teminini istemektedir. Burada talep edilen en basit ifade ile insan hakkıdır. Bizler de bugün, bu isteği dile getirmek için haykıran Elmatepelilerin yanındayız. Başta Sayın Valimiz ve Sayın Kaymakamımız olmak üzere, bu talebi duymaları gereken yetkililere sesleniyoruz: Bu kentin insanına hak ettiği değeri verin. Bu çığlığa artık sessiz ve duyarsız kalmayın. Yitip giden canların telafisi yok. Yitirdiğimiz insanlar için dökülen gözyaşlarını artık durdurun. Herşeyi yapabilmeye muktedir devletimizin, alınabilecek küçük tedbirleri yapma kudretinden uzak olduğuna inanmıyoruz. İnanmak istemiyoruz. Bu inançla da bizler son defa böyle bir eylem gerçekleştirerek uyarı görevimizi yapıyoruz. CHP İlçe Örgütü olarak da, her ne pahasına olursa olsun, vatandaşımızın haklı talebinin takipçisi ve bu çığlığın sesi olacağımızın bilinmesini istiyoruz”

TRAFİĞİ YAVAŞLATTILAR

Öte yandan kalabalık, dün kazanın yaşandığı yerde karşıdan karşıya yavaş geçmek suretiyle trafiğin bir süre yavaş akması yönünde bir eylemde de bulundu.

Share
393 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ