logo

ERTUĞRUL : MUHTARLAR ÖNEMLİ BİRER REHBERDİR

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr. Eylem Ertuğrul, Muhtarlar Günü’nü yazılı mesajla kutladı.

Muhtarların, kamu hizmetlerinin ivedilikle sunulması için önemli birer rehber olduğunu savunan Ertuğrul mesajında şunları kaydetti:

Demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurlarından olan; görev yaptıkları yerleşim birimlerinin yaşamsal sorunlarına çözüm bulunması başta olmak üzere, Atatürk’ün belirlediği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşılması hedefinde yürütülen seferberliğin öncü kuvveti muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.

Çağdaş hukuk devletlerini ayakta tutan parlamenter sistemin yokluğunun ortaya çıkardığı derin sancılar içinde kalan ülkemizde, halkın oylarıyla göreve gelen ve sandıkta aldıkları her oyu bir namus borcu gibi görüp kabul ederek hizmet üretmeye gayret gösteren muhtarlarımız, yöremizin ayağa kalkması ve halkımızın ihtiyacı olan hizmetlerin ivedilikle sunulması için önemli birer rehberdirler. Bu açıdan bakıldığında kutsal bir görevi yerine getiren muhtarlarımıza şükran borçlu olduğumuzu söylemek isterim.

Bu duygu ve düşünceler ışığında başta Ereğli’mizin saygın muhtarları başta olmak üzere yöremizin ve ülkemizin bütün cefakar ve vefakar muhtarlarını saygıyla selamlıyor, çalışma ve hizmetlerinde kendilerine başarı diliyorum.

Etiketler: »
Share
221 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ