logo

ERTUĞRUL, PARTİSİNİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, partisinin 98. Kuruluş yıldönümü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı. Mesajında Cumhuriyet Halk Partisi’nin çağdaşlığın öncüsü, laik Cumhuriyetin güvencesi olduğunu savunan Ertuğrul, şu görüşlere yer verdi:

Cumhuriyet Halk Partisi, temelleri Sivas Kongresiyle atılan ve Kurtuluş Savaşı’nı yöneterek Türkiye Cumhuriyetini kuran partidir. Büyük Önder Atatürk’ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan,dünyanın en köklü partilerinden olan CHP, çağdaşlığın öncüsü, laik Cumhuriyetin güvencesi olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi,neredeyse bir asırlık bir çınar olarak, birikimi ve kadrolarıyla Türkiye tarihinde önemli izler bırakmıştır. Bugün de ülkemizin demokratik yaşam mücadelesinin, tam bağımsız demokratik ve çağdaş bir Türkiye idealinin öncüsü olan CHP, ilkelerini yüklendiği tarihi misyonu ile kararlı adımlarla geleceğe taşımaktadır.

Cumhuriyet Halk Partimizin tüm yönetim kadrolarıyla birlikte, ne pahasına olursa olsun Atatürk İlke ve Devrimlerinin izinde, demokratik, laik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetini koruma ve sonsuzluğa taşıma azminde olduğumuzu özellikle belirtmek isterim.

Partimizin 98.kuruluş yıldönümünü bu düşüncelerle kutluyor, başta kurucu ve ilk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemiz siyasetinde derin izler bırakan önceki dönem CHP yönetici kadrolarını ve partimize emek vermiş tüm isimleri saygı ve rahmetle anıyorum.

Etiketler: »
Share
308 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ