logo

14 Mayıs 2024

“ESNAF BU YÜKÜN ALTINDAN KALKAMAZ!”

  • CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi kredilerine fahiş güncelleme geldiği iddiasını gündeme getirdi ve “Esnaflarımızın bu yükün altından kalkmaları mümkün değildir…. Karar acilen gözden geçirilmelidir!” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, bugün TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında Esnaf ve Kefalet Kooperatifi kredilerinin geri ödemelerine fahiş güncelleme geldiği iddiasını gündeme getirdi.

Son dönemlerde atanamayan öğretmenler, özel eğitim kampüsleri, işçi hakları gibi konuları meclise taşıyan Ertuğrul, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdiği konuşmasında kararın acilen gözden geçirilmesini isteyerek şöyle dedi:

“Karar acilen gözden geçirilmelidir!”

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflerinden kredi kullanan esnaflarımızın kullandıkları kredilere geriye dönük faiz yükü bindirildiği duyurulmuştur. Bu insanlar krediyi işleri durmasın, iş yerleri kapanmasın diye kullandılar. “Ben ekonomistim.” “Benden başka kimse ekonomiden anlamaz.” “Faiz sebep enflasyonsa sonuçtur.” diyerek ekonomiyi altüst ettiniz. Oluşturduğunuz bir enflasyonist ortamda zorunlu olarak borçlanan ve güç bela bu borçları ödemeye çalışan esnaflarımızın bu yükün altından kalkmaları mümkün değildir. Gelen güncelleme, miktara göre her taksitte minimum 5 bin lira zam demektir. Ekonominin bel kemiği çiftçiye, esnafa destek olunacağı yerde sırtlarına daha fazla yüklenmenin açıklaması nedir? Tasarruf tedbirlerinize işçinin, memurun, çiftçinin, esnafın sırtından mı başladınız? Bu insanlar daha ne kadar kemer sıkacak? Karar acilen gözden geçirilmelidir!”

Paylaşın:
139 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ