logo

FELAKETİN İZLERİ SİLİNMEYE ÇALIŞLIYOR

  • Kdz. Ereğli’de etkili olan fırtına ve yağışlı havanın etkileri gün ağardıktan sonra korkutucu boyutlara ulaştığı görüldü. Pençes deresinin taşması sonucu çarşı merkezindeki tüm dükkanları su bastı, sahil bandı harabeye döndü, çok sayıda evin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yaraların sarılması için 600 personeli sahada görevlendirdi. Şimdi felaketin izleri silinmeye çalışılıyor.

Kdz. Ereğli, tarihinin en büyük doğal felaketini yaşadı. Pazar günü etkili olan fırtına ve yağışlı havanın etkileri gün ağardıktan sonra korkutucu boyutlara ulaştığı görüldü.

Pençes deresinin taşması sonucu çarşı merkezindeki dükkanların giriş ve alt katlarını su bastı, sahil bandı harabeye döndü. Kentin 31 mahallesinde bir çok evin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi, yollardaki enerji nakil hatları koptu, trafik lambaları yıkıldı.

Boyu zaman zaman 9 metreyi aşan şiddetli fırtına nedeniyle bir kuru yük gemisini Amfi Tiyatro yanında ikiye bölünerek karaya oturdu, askeri mendireğe çarpan bir geminin battığı içindeki 13 mürettebattan 1’nin cansız bedenine ulaşıldığı yetkililerce açıklandı.

Mürettebat isimleri ise şöyle açıklandı : Kaptan Cemal Turan, 2. Kaptan Hıfzı Tarhan, Telsiz Berke Çamurtaş, Başmühendis Veli Özel, 2. Makinist Göksel Özel, Güverte Ustası Tamer Özer, Usta Gemiciler İsmail Kaptan-Satılmış Uslu, Gemici Mustafa Nacar, Usta makinist Cüneyt Aygen, Yağcı Ömer Hebip, Aşçı Metin Usta.

ARAÇLA BİRLİKTE SÜRÜKLENEN 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

Öte yandan Ereğli’ye bağlı Yaraşlıyörük Köyünde aracın sele kapılması sonucu Selahattin Coşkun, Dursun Esen ve Murat Tosun adlı 3 kişi hayatını kaybederken, aynı araçta bulunan İlyas Coşkun kurtulmayı başardı.

BELEDİYE SEFERBER OLDU

Kötü hava koşullarının başladığı ilk saatlerde belediyeye gelerek kriz masası oluşturan ve sahadaki çalışmaları bizzat koordine eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İtfaiye ve Zabıta ile diğer birimlerden toplam 600 personeli yaraların sarılması için sahada görevlendirdi.

Bütün birimlerin sahada temizlik ve onarım çalışmaları sürüyor.

Paylaşın:
381 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ