logo

FİLYOS LİMANI TİCARİ DENİZ TAŞIMACILIĞINA AÇILACAK

  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Filyos Limanı’nın deniz taşımacılığına da açılması noktasında Enerji Bakanımızla birkaç hafta önce yerinde tespitleri yaptık. 2 yıllık bir periyot içerisinde inşallah orayı normal deniz ticaretine de, nakliyeye de özellikle Karabük’ün yükünü vereceği ve yoğun bir şekilde kullanacağı şekle getireceğiz.” dedi.

Bakan Uraloğlu, bugün bir dizi ziyaretlerde bulunmak için gittiği Karabük’te, Karabük AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Uraloğlu, doğal güzellikleriyle, yeşilliğiyle, sanayisiyle, kanyonlarıyla gelişmekte olan şehir Karabük’te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KARDEMİR SADECE TÜRKİYE’YE DEĞİL DÜNYA’YA MAL SATIYOR

Uraloğlu Karabük programında, 1939 yılında ilk Türk demirini üreten fabrika olan ‘Kardemir Demir-Çelik Fabrikası’nı da ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Uraloğlu gözlemleri sonrası, “Gerçekten Kardemir’in kurulmasıyla gelişmiş olan bir Karabük, büyümüş olan bir Karabük, Kardemir artık sadece Karabük’e değil, sadece Türkiye’ye değil, dünyaya mal satıyor, dünyaya hizmet ediyor.” dedi. Bakan Uraloğlu, Marmaray’ın tren setlerin de bulunan tekerleklerinin de Kardemir’de yapıldığını belirterek, “Ben de bunu gerçekten memnuniyetle gördüm ve Kardemir’in esas büyüme döneminin de AK Parti hükümetleri döneminde olduğunun da buradan altını çizmek isterim.” dedi.

.

.

ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI, FİLYOS LİMANI DENİZ TAŞIMACILIĞINA AÇILACAK

Bakan Uraloğlu Filyos Limanı’na değinerek, çalışmaların tamamlandığını ve limanın hizmete açıldığını hatırlattı.  Uraloğlu, “Allah bir gaz bulmayı nasip etti. Ve limanda sanki ona hazırlık olarak yapılmış bir liman. Orada korkunç bir lojistik görev gördü ve görmeye de devam ediyor. Ama oradaki esas civar illerdeki beklenti, oranın ticarete de açılması. Deniz taşımacılığına da açılması noktasında Enerji Bakanımızla birkaç hafta önce yerinde tespitleri yaptık. Bir projeksiyon da orada Türk petrollerine bırakacağımız yeri netleştirdik. Bazı işlemlerin yapılması gerekiyor. Bazı deniz taramaların yapılması gerekiyor. 2 yıllık bir periyot içerisinde inşallah orayı normal deniz ticaretine de, nakliyeye de özellikle Karabük’ün yükünü vereceği ve yoğun bir şekilde kullanacağı şekle getireceğiz. Orada bazı endişeler var. O endişelerin ben buradan yersiz söylemek isterim.” diye konuştu.

.

Paylaşın:
277 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ