logo

“FİNAL KONVOYU YAPMAYALIM” ÇAĞRISI

  • İyi Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli’nin Kuzeni ve destekçisi Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, vatandaşları rahatsız etmemek ve trafiği kilitlememek için konvoy yapmama kararı aldıklarını belirterek, aynı hassasiyeti diğer partilerin de göstermesi çağrısında bulundu.

Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimleri öncesinde İYİ Parti ekibi olarak araç konvoyu yapmama kararı aldıklarını söyledi.

Sesli sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Sevgili hemşerilerim; Her seçim döneminde siyasi partiler seçimlere bir gün kala araç konvoyları yapar. Ancak biz İYİ Parti ekibi olarak bu mübarek Ramazan ayında zaten sorunlu olan trafiği kilitleyip vatandaşlarımızı rahatsız etmemek için araç konvoyu yapmayacağımızı buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Bizim önceliğimiz halkımızın rahatı ve huzuru. Aynı hassasiyeti diğer siyasi partilerin adaylarının da göstermesini temenni ediyoruz.” dedi.

ZİYARETLERE DEVAM EDİLDİ

Öte yandan ; İYİ Parti heyeti bir dizi ziyaretlerde bulunduğu bildirildi.

Seçim bürosundan verilen bilgiye göre; İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli Kdz. Ereğli Romanlar Derneği Başkanı Çile Atlazoğlu, yönetimi ve Kdz. Ereğli Devrek Gökçebey Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Satılmış Kutucu, yönetimi ve üyelerini ziyaret etti.

“ÖNEMLİ OLAN BÜTÇEYİ DEĞERLENDİREBİLMEK”

Derneklerin fiziki şartlarını iyileştireceklerini söyleyen Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, ekibiyle beraber göreve geldiklerinde festivallerin aynen devam edeceğini ama bunun yanında belirlenen günlerde, isteyen yöresel derneklerin sahilde etkinlik yapacağını ve ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını belirtti. Sesli konuşmasında; “2007- 2009 Yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. Bugüne kadar Ereğli’ye kim hizmet ettiyse Allah razı olsun. Ama şimdi artık değişim zamanının geldiğine inanıyoruz. Derneklerimizin artık fiziki şartları yetersiz kalıyor. Elden geçmesi gerekiyor, bunu da yapacak olan belediye. Bütün dernek evlerinin tamamı elden geçecek. Festivallerimiz var evet yapmaya da devam edeceğiz. Ama istiyoruz ki sahilimizde hep etkinlik olsun. Etkinlik yaparken de dernek evlerimize de etkinlik yaptıralım. Etkinlikte yöresel ne yapılacaksa, bunu da belediye olarak bizler karşılayalım. Yöresel ürünler, yöresel sanatçılar ile sahilimizi şenlendirelim istiyoruz. Belediyemizin birçok ilden büyük bütçesi var önemli olan o bütçeyi değerlendirebilmek. Ayrıca derneklerin bir talebi var, toplanma merkezi. Bunu da ekip arkadaşlarımla beraber göreve geldiğimizde hayata geçireceğiz. Ekip arkadaşlarımızla hizmet için yola çıktık. Bütün mahallelere eşit hizmet anlayışını getirecek ve eşit hizmet edeceğiz. Ereğli’mizin ortak sorunları var ve bu sorunları çözecek 10 tane mega projemiz var. En önemli sorunumuz otopark ve trafik. Bununla ilgili olarak Ereğli’nin değişik bölgelerinde toplamda 8 bin araçlık otopark yapıyoruz. Bunun 4 bini kent meydanı alanımızın altında olacak. Biliyorsunuz biz yerin altını sadece ölünce kullanıyoruz. Yapacağımız otoparkların çoğu yerin altında olacak. Önce kent meydanından başlayacağız, sonra sahilde ki trafiği rahatlatmak için Endüstri Meslek Lisesi’nin olduğu alanda bir projemiz var. Ereğli’nin yolları içler acısı ve Ereğli’nin her yerini asfaltlayacağız. Daha önce 120 bin ton asfalt dökerek rekor kırmıştık, şimdi göreve geldiğimizde daha fazlasını yapacağız” dedi.

Paylaşın:
124 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ