logo

GAZİ ALEMDAR EMEKÇİSİ E. TUĞAMİRAL ERTÜRK CHP’DE…

Kdz. Ereğli’de Gazi Alemdar Müze Gemi yapımında emeği geçen Emekli Tuğamiral Türker Ertürk CHP’ye üye oldu. Türker Ertürk bugün TBMM’de yapılan Grup toplantısında genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun taktığı rozetle Cumhuriyet Halk Partisine katıldı.

2006 -2008 yılları arasında Kdz. Ereğli’de Karadeniz Bölge Komutanlığı görevi yapan ve bu dönemde Gazi Alamdar Müze Gemi yapımı organizasyonunda büyük emeği olan Emekli Tuğamiral, siyasetçi ve yazar Türker Ertürk, bugün Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’ne üye oldu. Ertürk bugün TBMM’de yapılan Grup toplantısında genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun taktığı rozetle Cumhuriyet Halk Partisine katıldı.

“MÜCADELEM CHP’DE DEVAM EDECEK”

Ertürk CHP’ye üyeliğini “Bildiğiniz gibi, uzun süredir yalnız mücadele ediyordum. Ancak tehdit çok büyük ve tek başına mücadele ederek altında kalkabileceğimiz gibi değil….Aralıksız sürdürdüğüm vatan, millet ve çağdaşlık mücadelesini CHP çatısı altında devam ettirme kararı aldım” şekilinde duyurdu ve açıklamasında şunları kaydetti:

“DESTEĞİNİZİ TALEP EDİYORUM”

“Bugün (19 Kasım 2019), Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan grup toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldım. Bildiğiniz gibi, uzun süredir yalnız mücadele ediyordum. Ancak tehdit çok büyük ve tek başına mücadele ederek altında kalkabileceğimiz gibi değil.

​Bugün, Türkiye’de istisnasız her şey kötüye gidiyor ve hızla felakete doğru savruluyoruz. Bunun baş sorumlusu iktidardır. Her geçen gün devlet kurumları tahrip ediliyor ve tahribattan Türk Silahlı Kuvvetleri de ziyadesi ile nasibini alıyor. Halen seyrettiğimiz rotada bizi bekleyen Ortaçağ karanlığı, kan, kin ve gözyaşıdır.

Her dönemde ülkemizin düşmanları oldu ve olacaktır. Ama bu iktidar, cumhuriyet tarihimizde bir ilki başardı; tüm çağdaş dünyayı bize karşı birleştirdi ve düşman etti. Bu iktidarla ülkemizin geleceği yok, felakete savrulma durumundan çıkışı yok.

Bugün geldiğimiz yer itibarıyla iktidar, ülkemizin güvenliği, çıkarları, refahı ve iç barışı önündeki en büyük engeldir.

Özetle ifade etmeye çalıştığım bu nedenlerle, aralıksız sürdürdüğüm vatan, millet ve çağdaşlık mücadelesini CHP çatısı altında devam ettirme kararı aldım.

Mücadeleme CHP çatısı altında devam edecek olmama rağmen, bu iktidarın karşısına dikilen ve Türkiye’nin birliği ve esenliği peşinde olan tüm muhalif partiler ve demokratik kitle örgütleri Türkiye Cumhuriyeti’ne ve cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine muhalif olmamaları kaydı ile benim için muteberdir ve desteğimi hak eder. Çıktığım bu yolda desteğinizi talep ediyorum. Tanrı utandırmasın, Yüce Türk Milletini ve ülkemizi korusun.”

TÜRKER ERTÜRK HAKKINDA :

Etiketler: » »
Share
638 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ