logo

GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK

Tüm Yurtta olduğu gibi Kdz. Ereğli’de de Gaziler Günü COVİD-19 salgını önlemleri nedeni ile sade bir törenle kutlanacak. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu Gaziler Günü Mesajında Türk milleti için, Şehitlik ve gazilik; vatan sevgisini, millî ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan ulaşılabilecek en yüce makamlardır. ” dedi.

Tüm Yurtta olduğu gibi Kdz. Ereğli’de de Gaziler Günü COVİD-19 salgını önlemleri nedeni ile sade bir törenle kutlanacak.

Kaymakamlık bünyesindeki Kutlama Komitesi tarafından hazırlanan programa göre ; Gaziler Günü etkinlikleri 19 Eylül Cumartesi günü saat 10:30’da Atatürk Anıtı önünde çelenklerin sunulması ile başlayacak. Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının söylenmesi ve bayrakların göndere çekilmesinin ardından Muharip Gaziler Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Temel Şahin günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacak. Resmi törenin sonrasında ise protokolün de katılımı ile Anıt arkasında bulunan şehitler mezarlığına karanfil bırakılacak ve şehit kabirleri ziyaret edilecek.

Öte yandan ; Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile yazılı mesaj yayınladı.

Mesajına, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinden ‘Gazi’ ünvanını almasının ardından her yıl 19 Eylül tarihi Gaziler Günü olarak kutlandığını hatırlatan Çorumluoğlu, şu görüşlere yer verdi:

Türk milleti için, Şehitlik ve gazilik; vatan sevgisini, millî ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan ulaşılabilecek en yüce makamlardır. Bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşamamızın asli unsurlarından biri olan kahramanlarımız, Türk milletinin kalbinde her zaman müstesna bir yere sahiptir.

Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yapmış, gazilik mertebesine ulaşmış kahramanlarımız en büyük gurur kaynaklarımızdandır.

Bugün, şehitlerimiz ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyor, Ülkemizin her köşesinde ortak duygularla şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anarken, hayatta olan gazilerimize saygılarımı sunuyorum.

Etiketler: »
Share
455 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ